PKK Panikledi, Destek Çöküyor!

Terör örgütü PKK'nın sözde üst düzey yetkililerinin etkisiz hâle getirilmesi örgüt tabanında yalnızlığa ve paniğe sebep oldu.

Güvenlik 09.07.2019, 22:34 10.07.2019, 00:50
PKK Panikledi, Destek Çöküyor!

Terör örgütü PKK'nın sözde üst düzey yetkililerinin etkisiz hâle getirilmesi ile birlikte örgüt tabanı paniğe kapıldı. PKK TSK ve MİT’in ortak düzenlediği operasyonlarla çoküş dönemi yaşıyor.

Türkiye, Irak'ın kuzeyinde gerçekleştirdiği son yılların en büyük sınır ötesi operasyonlarından birisi Pençe Harekâtı ile terör örgütü PKK'ya göz açtırmadı. TSK ve MİT'in koordinasyonunda yapılan son operasyonlar çerçevesinde sözde üst düzey PKK'lıların etkisiz hale getirilmesi örgüt tabanında da paniğe sebep oldu.

Örgüt tabanında ciddi huzursuzlukların yaşandığına dikkat çekildi. Teröristlerin kaçacak yeri kalmadığı, örgüte katılım oranının azaldığı ve teslimlerin önemli ölçüde artığına işaret edildi. PKK'nın elebaşlarının ise örgütten kopuşlara engel olma kapasitelerini yitirdiği belirtildi. 

Terör örgütüne katılım sayısında büyük bir düşüş yaşanıyor. Doğu ve Güneydoğu'da örgüte destek neredeyse sıfıra indi. PKK'lı teröristlerin yıkım yılı olacağını vurgulandı. Eleman bulmada sıkıntı çeken örgüt, sözde üst düzey kadrolarını sahaya sürmek zorunda kaldığı belirtildi.

850 kişilik İçişleri Bakanlığı'nın Terörden Arananlar Listesinde bulunan ve başına ödül konulan sözde üst düzey teröristler ise tek tek etkisiz hale getiriliyor. Bu kapsamda 2015 yılından bu yana teröristlerin başına konan 4 milyon lira ödüllü kırmızı listeden 15, 1 buçuk milyon lira ödüllü mavi listeden 11, 1 milyon lira ödüllü yeşil listeden 25, 600 bin lira ödülü turuncu listeden 27 ve 300 bin lira ödüllü gri listeden 154 teröristin öldürüldüğü belirtildi.

Yorumlar (0)