PKK'ya Havadan Büyük Darbe

Türk Hava Kuvvetleri Hakkari'nin Şemdinli kırsalına düzenlediği hava operasyonunda PKK'lı teröristlere ağır darbe indirdi.

Güvenlik 05.06.2016, 14:02 24.07.2016, 20:51
PKK'ya Havadan Büyük Darbe
Türk Hava Kuvvetleri alınan bir istihbaratla gerçekleştirilen operasyonda 20 teröristi etkisiz hale getirdi.

Genelkurmay Başkanlığı'ndan konuyla ilgili yaptığı açıklamada, "3 Haziran 2016 tarihinde Hakkari Şemdinli kırsalında alınan bir istihbaratı değerlendiren TSK unsurları, bu bölgede tespit edilen bölücü terör örgütü mensuplarına yönelik olarak Hava Kuvvetleri'ne ait savaş uçaklarıyla hava harekatı düzenlemiştir.'dendi.

Genelkurmay Başkanlığından yapılan açıklama şöyle devam ediyor:

Yapılan tespit çalışmaları sonucunda, hava harekatı yapılan bölgede 20 terör örgütü mensubu teröristin etkisiz hale getirildiği görülmüştür" şeklinde açıklama geldi.

Öte yandan yapılan bir başka açıklamada da bu sabah saatlerinde Hakkari Yüksekovakırsalı ile Irak'ın kuzeyindeki Avaşin ve Kandil bölgelerine yönelik hava harekatı gerçekleştirildiği bildirildi. Konuyla ilgili açıklamada; 05 Haziran 2016 tarihinde alınan istihbaratların değerlendirilmesi sonucu 09.10-10.45 saatleri arasında Yüksekovakırsalında yedi hedefe, Avaşin Bölgesi’nde iki hedefe; saat 10.58-11.11 arasında KandilBölgesi’nde dört hedefe Türk Hava Kuvvetleri'ne ait savaş uçakları ile hava harekatı düzenlenmiş; bölgelerde tespit edilen hedefler ateş altına alınarak etkisiz hale getirilmiştir. Uçaklarımız emniyetle üslerine dönmüşlerdir. Hedeflerde zayiat ve hasar tespit çalışmaları devam etmektedir" denildi.

Öte yandan dün de Türk Hava Kuvvetleri'ne ait savaş uçakları Lice kırsalı ile Gara Bölgesi'ne hava harekatı düzenledi. Operasyonda çok sayıda bölücü terör örgütü mensubu etkisiz hale getirildi. Genelkurmay Başkanlığı'ndan yapılan açıklamada, "04 Haziran 2016 tarihinde alınan istihbaratın değerlendirilmesi sonucu 10.30-11.45 saatleri arasında Lice kırsalına ve Gara bölgesine, Türk Hava Kuvvetleri'ne ait savaş uçakları ile hava harekatı düzenlenmiş, her iki bölgede tespit edilen hedefler 5-6’şar kişilik bölücü terör örgütü mensupları ateş altına alınarak etkisiz hale getirilmiştir. Hasar ve zayiat çalışmaları devam etmektedir" denildi.

Yorumlar (0)