PKK'lı teröristler Bitlis'te Saldırdı! Binbaşı Şehit Oldu

Bitlis'in Bölükyazı köyü yakınlarında PKK'lı teröristler tarafından düzenlenen saldırıda 1 binbaşının şehit olduğu saldırıda 6 asker yaralandı.

Güvenlik 19.07.2019, 18:39 19.07.2019, 19:16
PKK'lı teröristler Bitlis'te Saldırdı! Binbaşı Şehit Oldu

Bitlis'te PKK'lı teröristler gerçekleştirdiği saldırıda askerlerin kullandığı araca düzenledikleri roketli saldırıda 1 binbaşı şehit oldu, 1 güvenlik korucusu ile sürücünün de aralarında bulunduğu 6 asker yaralandı.

Bölükyazı köyü kırsalında saat 14.30 sarılarında PKK'lı teröristler tarafından askerlerin de içinde olduğu araca roketatarlı saldırı düzenlendi. Askerler tarafından kullanılan araçtaki binbaşı ile yanındaki korucu ve sürücü yaralandı. İhbar üzerine bölgeye güvenlik güçleri ve sağlık ekipleri sevk edildi.

Bitlis Devlet Hastanesi'ne kaldırılan yaralılardan binbaşı şehit oldu. Güvenlik korucusu ile sürücünün tedavilerinin ise sürdüğü bildirildi.

Diğer taraftan, Irak'ın Kuzeyi Hakurk bölgesinde PKK'lı töreristlerle girilen çatışmada Piyade Uzman Onbaşı Mustafa Ünal şehit oldu. Piyade Uzman Onbaşı Mustafa Ünal'ın acı haberi, Konya'nın Çeltik ilçesindeki ailesine ulaştı.

Konya Valiliği'nden konuyla ilgili yapılan açıklamada,, Piyade Uzman Onbaşı Mustafa Ünal'ın Pençe Harekatı kapsamında Irak'ın Kuzeyi Hakurk bölgesinde teröristlerle girdiği çatışmada şehit olduğu belirtilerek, şehide Allah’tan rahmet, ailesine başsağlığı dileğinde bulunuldu.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)