'Polis ve asker de zırhlı araçlara binsin'

Sinan Çetin’in oğlu Rüzgar Çetin’in karıştığı trafik kazasında şehit olan polis memuru İsmet Fatih Alagöz (35), memleketi Çorum’da gözyaşları arasında toprağa verildi.

Güvenlik 30.01.2016, 17:26
'Polis ve asker de zırhlı araçlara binsin'
İstanbul Beşiktaş’ta meydana gelen trafik kazasında şehit olan evli ve 2 çocuk babası İsmet Fatih Alagöz’ün cenazesi dün gece Çorum’a getirildi.

Polis memuru Alagöz’ün babası Ahmet Çetin Alagöz, annesi Ayşe Alagöz, eşi Özlem Alagöz ile kardeşleri Mustafa ve Akif Alagöz Türk bayrağına sarılı tabuta sarılarak ağladı.

Şehit ailesini yakınları teselli etmeye çalıştı. Kendisine başsağlığı dileyen bir emniyet yetkilisine içini döken baba Ahmet Çetin Alagöz, “Tüm asker, polisler bizim canımız, ciğerimiz. Hepsi evladımız. Güvenlik güçlerimize Allah’tan yardım diliyorum. Allah onları kazalardan belalardan korusun. Vatanımız, bayrağımız, milletimiz, yüce kitabımız ve halkımızın huzuru için çalışıyorsunuz gece gündüz. Çoluğunuzdan çocuğunuzdan ayrısınız. Bayramlarda bile anne babanızdan, ailenizden ayrısınız. Görev kutsal diyorsunuz ve o kutsallık içinde görev yapıyorsunuz. Dualarımız sizlerle. Devlet büyüklerimiz sizlere fazlasıyla sahip çıksın. Sizlere zırhlı araçlar nasip olsun. Bugün Diyanet İşleri Başkanı zırhlı araca biniyorsa benim polis kardeşim de asker kardeşim de binsin o zırhlı araçlara. Onların hakkı. Bu millete hakları çok onların. Biz onlara haklarımızı helal ediyoruz” dedi.

Anne Ayşe Alagöz, “Yavrum benim, göz bebeğim, aslanım” diyerek oğlunun tabutuna sarılırken, Özlem Alagöz ise eşini asker selamı ile uğurladı. “Ben sana doyamadım Fatih’im” diyen Özlem Alagöz, “Biz çok mutluyduk. Seni çok seviyorum” diye gözyaşı döktü. Şehidin 4 yaşında oğlu Metehan ile 2 yaşında kızı Azra Su cenaze törenine getirilmedi.

Şehidin cenaze namazını İl Müftüsü Ahmet Akın kıldırdı. Ulu Cami’de öğle namazına müteakip düzenlenen cenaze törenine Çorum Valisi Ahmet Kara, Garnizon Komutanı Jandarma Albay Ahmet Çelik, Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, İl Emniyet Müdürü Murat Kolcu, protokol üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Cenaze namazının ardından şehit naaşı, meslektaşları tarafından omuzlanarak cenaze aracına kadar taşındı. Şehit Alagöz, Ulu Mezarlık’ta toprağa verildi.
Yorumlar (0)