Alexa

Polise Silahlı Saldırı

Diyarbakır'da görevli polislere silahlı saldırı düzenlendi.

Polise Silahlı Saldırı

Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü Trafik Şube Müdürlüğü'nde görevli polis ekiplerine silahlı saldırı düzenledi.

Saldırıda polis memuru Tansu Aydın şehit oldu, biri de ağır yaralandı. Siyah maskeli olduğu belirtilen saldırganlar, ara sokaklara kaçtı. Polisin takibi sonuç vermedi.

Diyarbakır’ın Yenişehir ilçesi Şehitlik Caddesi'ndeki gölgede duran polis ekiplerine maskeli olduğu belirtilen kişiler silahlı saldırıda bulundu. Saldırıda polis memurlarından biri başından, diğeri göğsünden ve kasığından aldığı kurşunlar sonucu ağır yaralandı. Yaralı polis memurlarından biri Dağkapı’daki Selahattin Eyyübi Devlet Hastanesi’ne, durumu daha ağır olan ise Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sevk edildi. İki polis memuru da yoğun bakım ünitesinde tedavi altına alındı. Yaralı polis memurlarından Tansu Aydın yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Olaydan sonra, saldırının olduğu caddeye çok sayıda polis ekibi yönlendirildi. Olay yerinde ekiplerin bir kısmı olay yerinde bir kısmı da saldırganları yakalamak için takip çalışması yaptı. Saldırganların iki kişi olduğu ve ikisinin de siyah maske taktıkları belirtiliyor. Olay yerindeki çalışmalar devam ediyor
Güncelleme Tarihi: 22 Temmuz 2016, 23:55
YORUM EKLE