Alexa

Samsun Emniyetinden Şok FETÖ ve Uyuşturucu Operasyonu

Çarşamba Narkotik Suçlarla Mücadele Grup Amirliği ekiplerince Çarşamba İlçesinde Arz ile Mücadele kapsamında yapılan operasyonlarda, 5 kilo 650 gram esrar maddesi ele geçirdi. Soruşturma kapsamında 2 şüpheli şahıs uyuşturucu madde ticareti yapmak suçundan adli makamlara sevk edildi.

Samsun Emniyetinden Şok FETÖ ve Uyuşturucu Operasyonu

Samsun İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ve Çarşamba Narkotik Suçlarla Mücadele Grup Amirliği yapılan ortak çalışmada 3 paket halinde toplam 5 kilo 650 gram esrar maddesi ele geçirilirken, Samsun merkezinde sokak satıcılarına operasyon düzenlenerek, 202 kapsül uyuşturucu madde, sentetik ecza, 6,63 gram esrar maddesi ele geçirildi.

ÇARŞAMBA'DA ESRAR 

İmniyet Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada; Çarşamba İlçesinde M.Ç. ve S.T. isimli şahısların Çarşamba İlçesi Kirazlıkçay Mahallesinde bulunan bir adreste uyuşturucu madde bulundurduğu ve irtibatta oldukları şahıslara uyuşturucu madde satışı yaptıkları yönünde bilgiler elde edilmiştir. Elde edilen bilgilere istinaden yapılan operasyonda, 3 paket halinde toplam 5 kilo 650 gram esrar maddesi ele geçirilmiştir. Soruşturma kapsamında 2 şüpheli şahıs yakalanarak uyuşturucu madde ticareti yapmak suçundan adli makamlara sevk edilmiştir.

SENTETİK UYUŞTURUCU MADDESİ

Ayrıca; Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü görevlilerince İl Merkezinde faaliyet gösteren sokak satıcılarına yönelik tespit edilen 7 adreste eş zamanlı operasyon gerçekleştirerek, 202 kapsül uyuşturucu madde etkisi doğuran sentetik ecza, 6,63 gram esrar maddesi,1 adet kurusıkı tabanca ele geçirilmiştir. Soruşturma kapsamında 5 şüpheli şahıs yakalanarak uyuşturucu madde ticareti yapmak suçundan gözaltına alınmıştır.

TERÖR ÖRGÜTÜ FETÖ FİRARİLERİNE BASKIN

Diğer taraftan, Samsun Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ve İstihbarat Şube Müdürlüğünce FETÖ mensuplarına yönelik operasyon düzenlendi. Yetkililerce yürütülen çalışmalarda örgütün firari üyelerinin saklanmak için kullandıkları “Örgüt Evlerine” yönelik İlkadım ilçesinde bulunan 2 ve Atakum ilçesinde bulunan 1 adreste 26/11/2019 günü yapılan eş zamanlı operasyonlarda; örgüte müzahir kurumlarda  çalışan üç (3) şahıs ile 7 yıl 5 ay 3 gün kesinleşmiş hapis cezası bulunan meslekten ihraç edilen bir (1) hakim ve arama kararı bulunan bir (1)  komiser  olmak üzere toplamda 5 şüpheli yakalanarak gözaltına alınmıştır. Yakalanan şahıslar adli mercilere sevk edildiği belirtildi.

Son zamanlarda Samsun İl Emniyet Müdürlüğü tarafından birimler arasında yapılan organizeli çalışmalar ile birlikte suçlulara ve suç unsurlarına karşı yapılan operasyonların Samsunlular tarafından da taktirle karşılandı

KAPSAMHABER

YORUM EKLE