Alexa

Samsun Merkezli FETÖ Operasyonunda 8 Gözaltı

Samsun Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından FETÖ Silahlı Terör Örgütüne yönelik Samsun Merkez, Ladik İlçesi ve Ankara İlinde sabah saatlerinde eş zamanlı operasyonlar düzenlendi.

Samsun Merkezli FETÖ Operasyonunda 8 Gözaltı

Samsun Merkezli Ladik ve Ankara İlinde bu sabah yapılan eş zamanlı operasyonlarda8 şüpheli gözaltına alındı.

Samsun Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafındanyapılan açıklamada, FETÖ mensuplarına yönelik yürütülen çalışmalarda Samsun Cumhuriyet Başsavcılığı talimatları doğrultusunda, FETÖ Silahlı Terör Örgütüne yönelik Samsun Merkez, Ladik İlçesi ve Ankara'da yapılan operasyonlarda ByLock kullandıkları tespit edilen meslekten ihraç edilmiş öğretmen, üniversite öğrencisi, esnaf ve örgüte müzahir kurumlarda SGK kaydı olan toplamda 8 şüpheli yakalanarak gözaltına alınmıştır.

UYUŞTURUCU OPERASYONU

Diğer taraftan Samsun'da Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü görevlilerince arz ile mücadeleye yönelik yapılan çalışmada, Ayvacık İlçesi Çarşıköy Mahallesinde F. Ş. ve O.Ş. isimli şahısların yüklü miktarda kenevir bitkisi yetiştirerek elde ettikleri esrar maddesini irtibatlı oldukları şahıslara sattıkları yönünde bilgiler elde edilmiştir.

Elde edilen bilgilere istinaden yapılan çalışmalarda F.Ş. ve O.Ş. isimli şahıslar Ayvacık İlçesi Çarşıköy Mahallesi girişinde aynı araç içerisinde 3800 gram esrar maddesi ile yakalanmış, akabinde şüpheli şahıslara ait ikamette yapılan aramada; 10.050 gram esrar maddesi elde edilmiştir.

Olayın devamında şüpheli şahıslarla müşterek hareket ettikleri tespit edilen K.Ş. ile A.Ş. Ayvacık İlçesi Çarşıköy Mahallesindeki ikametlerinde yakalanmışlardır. A.Ş.’nin ikametinde yapılan aramada 550 gram esrar maddesi elde edilmiştir.

Olayda toplam 14.400 gram esrar maddesi elde edilmiş olup, soruşturma kapsamında F.Ş., O.Ş., K.Ş. ve A.Ş. isimli şahıslar uyuşturucu madde ticareti yapmak suçundan gözaltına alınmışlardır.

Güncelleme Tarihi: 05 Kasım 2019, 20:33
YORUM EKLE