Şanlıurfa'da Kan Donduran Plan!

Şanlıurfa’da güvenlik güçlerinin dün yakaladığı Suriye uyruklu 4 IŞİD bombacısının bayramda eylem hazırlığında olduğu ileri sürüldü.

Güvenlik 13.07.2016, 13:53 13.07.2016, 14:41
Şanlıurfa'da Kan Donduran Plan!

Şanlıurfa AK Parti milletvekili olan Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik’in, Ramazan Bayramı'nda Urfa’ya gerçekleştirdiği ziyarete göre bir plan hazırlayan IŞİD bombacıları, bunun için SUKAY açılışını hedef aldıkları öne sürüldü. VIP suikastlarda kullanılan mıknatıslı bombalar ile hazırlık yapan IŞİD bombacılarının, program saatini beklediği iddia edildi. Bakan Çelik’in, açılış töreninin yapılacağı alana saat 10.30’da gitmesi gerekirken, programını saat 14.30’a ertelemesi IŞİD bombacılarının eylemini alt üst ettiği iddia edildi.

Bu arada, IŞİD bombacılarının Şanlıurfa’daki ikametlerinde güvenlik güçlerinin yaptığı aramada, “VIP Suikast” olarak bilinen araç altına yapıştırılan bomba düzeneği ortaya çıktı. Güvenlik kaynakları, ilk defa pompalı tüfek, susturucu silah ve canlı bomba yeleğinin aynı hücre evi içerisinde yakalandığına işaret ederek, “Bu, bize Atatürk Havalimanı'nda yapılan saldırıyı hatırlattı.” ifadelerini kullandı.

Gerçekleştirilen operasyonla yakalanan ve tutuklanarak cezaevine gönderilen Suriye uyruklu DAEŞ'in 4 bombacısının Türkiye’ye giriş yaptıktan sonra polis tarafından sürekli takip edildiği, her hareketlerinin kayıt altına alındığı öğrenildi. Hücre yapısının harekete geçme ihtimalinin olmasının ardından yapılan operasyonla kıskıvrak yakalanan bombacıların hedef seçtiği günün Ramazan Bayramı olması kan dondurdu.

Yorumlar (0)