Sedat Şahin'den sonra Sarallar Çetesine Operasyon

Sedat Şahin Operasyonundan sonra suç örgütü çetesi Sarallara da operasyon düzenledi.

Güvenlik 20.05.2017, 14:29 20.05.2017, 14:38
Sedat Şahin'den sonra Sarallar Çetesine Operasyon

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri geçtiğimiz hafta bir suç örgütünün eylem hazırlığında olduğunu belirledi. Savcılık talimatıyla soruşturma başlatıldı.Yapılan baskınlarda 3 adet kaleşnikof marka uzun namlulu silah ele geçirildi. Şüphelilerden S.P.'nin geçtiğimiz yıl Kasım Ayı'nda Rize İkizdere'de bir kahvehanenin tarandığı ve 3 kişinin hayatını kaybettiği 5 kişinin ise yaralandığı olaya karıştığı belirlendi.

İstanbul polisi geçtiğimiz ay Rize'deki olayla ilgili "Buji Ferhat" lakaplı Ferhat S.'yi gözaltına almıştı. Zanlının Büyükçekmece'deki evine düzenlenen baskında çok sayıda silah ele geçirilmişti. Şüphelilerin o dönem farklı bir suç örgütü lideri M.S.Ş.'yi öldürmeyi planladıkları iddia edilmişti. Eylem hazırlığı sırasında düzenlenen baskında bir de takoz adı verilen takip cihazı ele geçirilmişti. O cihazın M.S.Ş.'nin aracına yerleştirilmek için edinildiği ortaya çıkmıştı. Ferhat S.'nin adamı olduğu öne sürülen S.P.'nin o saldırı hazırlığıyla ilgili de arandığı belirtildi. Ayrıca operasyonda çalıntı araç içerisindee 3 adet uzun namlulu silah ve çelik yelek ele geçirildi. Ele geçirilen silahlan emniyet müdürlüğünde sergilenirken, ifade işlemleri sona eren şahısla adliyeye sevk edildi.

suç örgütlerine karşı yapılan operasyonların devam edeceği. zincirin bütün halkalarının çözüleceği bilgisine ulaşıldı. Mafya lideri Sedat Şahin'e düzenlenen operasyondan sonra Sarallar'a yapılan operasyon ilgili polis birimlerinin bu tür suç örgütlerine karşı amansız mücadele içinde olduğunu gösteriyor.

Yorumlar (0)