Şehitlerimizin Kanı Yerde Kalmadı

Adıyaman’da 20 Temmuz 2015 tarihinde ‘Çözüm Süreci’nin bitmesine neden olan terör saldırısını gerçekleştiren teröristler öldürüldü.

Güvenlik 29.04.2017, 22:15
Şehitlerimizin Kanı Yerde Kalmadı

Adılaman'ın Çamyurdu ve Yazıbaşı köyü kırsalında 4’ünün başlarına ödül konan 8 terörist öldürüldü.

Adıyaman kırsalında gerçekleştirilen operasyonda öldürülen 8 kişilik terörist grup içerisinde PKK’nın sözde bölge sorumlusu olan ve ihbarcısına 1 milyon TL ödül verilecek olan (Renas) kod adlı Veli Temirci, 300 bin TL ödüllü (Nurhak Elbistan) kod adlı Fırat Berkpınar, 300 bin TL ödüllü (Ali Norşin) kod adlı Şefik Körman, 300 bin TL ödüllü (Bezar Elçi) kod adlı Abuzer Arıca’nın olduğu bildiriliyor. Öldürülen diğer 4 teröristin ise bu kişilerin emirleri doğrultusunda hareket ettikleri, kırsalda iki grup halinde oldukları öğrenildi. İki grubun birleşerek bir eylem hazırlığında olduğu kaydedildi.

‘Çözüm Süreci’ olarak bilinen sürecin sonlanmasına neden olan saldırıyı gerçekleştiren ve 5’er kişilik iki grup halindeki PKK’lı teröristlere Adıyaman mezar oldu. 

20 Temmuz 2015 tarihinde Adıyaman merkeze bağlı Kömür beldesi Boğazözü köyü Kurk mezrası Derinsu bölgesinde terör örgütü PKK unsurlarının görülmesi üzerine başlatılan operasyonda Kayseri nüfusuna kayıtlı Uzman Onbaşı Müsellim Ünal (21) şehit olurken, 2 asker yaralandı. Bu terör saldırısı ve ardından Şanlıurfa’da 2 polisin infaz edilmesi ‘Çözüm Süreci’nin bitmesine neden oldu. Uzman Onbaşı Müsellim Ünal’ın Adıyaman’da düzenlenen cenaze törenine dönemin Başbakanı Ahmet Davutoğlu katılmıştı.


Adıyaman’da 2015 ve 2016 yıllarında 1 uzman onbaşı, 1 er ve 1 korucu başını şehit eden terörist grup operasyon ile etkisiz hale getirildi. Saldırı hazırlığındaki terörist gurubun Adıyaman kırsalında oldukları istihbaratını alan güvenlik güçleri, insansız hava aracı, savaş uçağı ve helikopterlerle operasyon yaptı. Havadan yapılan saldırıda 8 terörist etkisiz hale getirildi. Adana Jandarma Bölge Komutanı Tümgeneral Hacı İlbaş’ın yönettiği, İl Jandarma Alay Komutanı Ercan Atasoy’un içinde bulunduğu operasyonu Vali Abdullah Erin dakika dakika takip etti

Kaynak: Kaynak: İHA
Yorumlar (0)