Alexa

Sınırda Hareketlilik, İzinler İptal Edildi

Şanlıurfa'da ikinci bir emre kadar doktorların bütün izinleri iptal edildi. Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan bir açıklamada Suriye’ye yönelik olası bir operasyon kapsamında birçok doktor Şanlıurfa ve Mardin’de görevlendirildi.

Sınırda Hareketlilik, İzinler İptal Edildi

Şanlıurfa Valiliği tarafından yapılan açıklamada, ikinci bir emre kadar doktorların bütün izinlerini iptal edildi. Aralarında İstanbul, İzmir ve Ankara’nın da olduğu 11 ildeki çok sayıda doktor Urfa ve Mardin’e gönderildi.

Sağlık Bakanlığınca yapılan bir açıklamada ise Suriye’ye yönelik olası bir operasyon kapsamında birçok doktorun Şanlıurfa ve Mardin’de görevlendirildiği belirtildi.

Sağlık Bakanlığı’ndan gönderilen yazı şöyle:

Şanlıurfa/Mardin İl Sağlık Müdürlüğü’ne bağlı sağlık tesisleri emrine Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından Suriye bölgesine yapılması planlanan sınır dışı askeri harekat kapsamında sağlık hizmetlerinin yürütülmesi için yapılan organizasyona destek vermek amacıyla resen görevlendirilen personelin, 20/08/2019-20/10/2019 tarihleri arasındaki görevlendirilme onayları ekte gönderilmektedir.”

Urfa Tabip Odası Başkanı Ömer Melik, izinlerin valilik kararıyla iptal edildiğini belirterek,kararın hastanelerin başhekimliklere gönderildiğini ve hekimlere bildirimde bulunulduğunu belirtti.

Sağlık Emekçileri Sendikası (SES) Şanlıurfa Şubesi de izinde olanların geri çağrılmayacağı ancak görevde olanların yıllık izinlerinin iptal edildiğini söyledi.

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 19 Eylül 2019, 23:54
YORUM EKLE

banner325