Alexa

Suç Makinesini Samsun Polisi Yakalandı

Kendisini üniversitede Yardımcı Doçent Doktor olarak tanıtan Hakkında 67 Adet Yakalama Kararı Bulunan şahıs Samsun'da Yakalandı.

Suç Makinesini Samsun Polisi Yakalandı

Samsun Valiliğinden yapılan açıklamaya göre kendisini üniversitede Yardımcı Doçent Doktor olarak tanıtarak mağdurlarla telefonla iletişim kuran, Üniversiteye okutman alınacağını söyleyerek vatandaşları dolandıran Hakkında 67 Adet Yakalama Kararı Bulunan dolandırıcı Samsun polisinin gayretleri sonucunda Yakalandı.

Zamanının çok kısıtlı olduğunu söyleyen ve okutmanlık başvurusu ve sınav ücreti adı altında verdiği banka hesaplarına mağdurların para yatırmalarını sağlayan dolandırıcı, bu yöntemle Samsun'da H.N.Ö. ve Ülkeniz genelinde 100’den fazla kişiyi dolandırıp haksız kazanç elde ettiği anlaşıldı. Şüpheli M.Y.’nin açık kimlik bilgisi tespit edilerek Samsun Asayiş Şube Müdürlüğü'nce başlatılan teknik çalışmalar neticesinde Sivas ilinde bulunan Ziraat Bankası ATM’sinden bir mağdurun yatırdığı parayı 25.03.2019 günü çektiği esnada şüpheli M.Y. suçüstü yakalandı.

500 TL’ye, paranın çekimine ilişkin banka dekontuna ve suçta kullandığı hattın takılı olduğu telefona el konulmuştur. Şüphelinin karışmış olduğu ‘Dolandırıcılık’ eylemlerinden dolayı hakkında 67 adet yakalama kararı, 15 yıl 8 ay kesinleşmiş hapis cezası ve 130.000 TL adli para cezasının olduğu tespit edildi.

Samsun'a intikal ettirilen şüpheli M.Y. Emniyet Müdürlüğündeki işlemlerin ardından Samsun Cumhuriyet Başsavcılığınasevk edildi.

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 26 Mart 2019, 22:24
YORUM EKLE

banner325