Teröristlerle Sıcak Temas! Hepsi Öldürüldü

Tunceli’nin Pülümür ilçesi kırsalında 4 terörist ölü olarak ele geçirildi. Sığınakta ise 17 adet kalaşnikof ile binlerce mühimmat bulundu.

Güvenlik 27.11.2017, 20:52 27.11.2017, 21:08
Teröristlerle Sıcak Temas! Hepsi Öldürüldü

Tunceli’de Jandarma ve Polis Özel Harekat Timleri tarafından Pülümür ilçesi kırsalında terör örgütü PKK’ya yönelik düzenlenen operasyonda Özel Harekat timleri, 2’si kadın 4 teröristi ölü olarak ele geçirdi. Teröristlerin üzerinden adeta cephanelik çıktı.

Bir Cephanelik Ele Geçirildi

Teröristleri etkisiz hale getiren TİM teröristlerin kaldıkları sığına yaptıkları aramalarda 17 adet kalaşnikof piyade tüfeği ve binlerce mühimmat ele geçirdi. öğrenildi.

Diğer taraftan Tunceli Valiliği’de yaptığı açıklama şu şekilde; "27 Kasım 2017 Tarihinde Jandarma Özel Harekat ve Polis Özel Harekat unsurlarımızca Pülümür kırsalında müşterek olarak yapılan operasyonda sağlanan sıcak temasta 2 kadın, 2 erkek olmak üzere toplam 4 terörist 4 adet kalaşnikof piyade tüfeği, 1 adet RPG-7 roketatar birlikte etkisiz hale getirilmiştir. Ayrıca bir sığınak içerisinde 17 adet kalaşnikof piyade tüfeği ve binlerce mühimmat tespit edilmiştir" denildi.

Operasyon kapsamında çatışmaların yaşandığı bölgede trafik engellendi. Bölgede çatışmaların halen devam ettiği ve operasyonun tamamlanmasından sonra karayolunun tekrar trafiğe açılacağı belirtildi.

Kaynak: Kaynak: İHA
Yorumlar (0)