Tunceli'de 4 ton patlayıcı ele geçirildi

Tunceli'nin Ovacık İlçesi'nin Otlubahçe ile Aslıca Köyü kırsalına yönelik gerçekleştirile hava bombardımanın ardından başlatılan kara operasyonunda PKK terör örgütüne ait 4 ton patlayıcı ele geçirildi.

Güvenlik 19.09.2015, 17:16 24.07.2016, 22:28
Tunceli'de 4 ton patlayıcı ele geçirildi
Tunceli Alay Komutanlığına bağlı askeri birlikler Otlubahçe ile Aslıca Köyü kırsalında operasyon gerçekleştiren Jandarma Özel Harekat Timleri girdikleri sığınaklarda 4 ton patlayıcı ele geçirdi. Bidonlar ve çuvallara yerleştirilen patlayıcı maddelerinin bir kısmının kullanıma hazır hale getirildiği, bir kısmının da hammadde olduğu belirtildi. Ele geçen 4 ton patlayıcı Ovacık Cumhuriyet Savcılığı'nın talimatıyla yerinde imha edildi.

Bu arada arazi araması sırasında teröristlerin askerlerin geçiş yollarına tuzakladığı iki ayrı patlayıcı bulundu. 10 büyük mutfak tüpüyle hazırlanmış ve toplam 400 kilo ağırlığındaki bombalı tuzaklar askerler tarafından yerinde imha edildi. Bu arada 4 gündür bölgede süren operasyonun tamamlandığı öğrenildi. Operasyona katılan askerler bulundukları yerlerden helikopterlerle alınarak, birliklerine götürüldü.
Yorumlar (0)