Tunceli'de O Teröristler öldürüldü

Tunceli'de Munzur Vadisi Milli Parkı içerisindeki bir mağarada saklandıkları belirlenen terörist ler öldürüldü.

Güvenlik 20.12.2018, 16:33 20.12.2018, 16:44
Tunceli'de O Teröristler öldürüldü

Tunceli'de, güvenlik güçleri bir mağarada tespit ettikleri teröristleri sağ ele geçirmek için teslim olmaları yönünde ikna etmeye çalışıyor.

Tunceli ile Ovacık ilçesi arasındaki Munzur Vadisi'nde arazi arama, tarama faaliyeti yürüten güvenlik güçleri, 8 gün önce bir noktada üzeri karla örtülmüş ayak izlerinin bulunduğu patika yol tespit etti.

Patika yolu takip eden güvenlik güçleri, teröristlerin kış üslenmesi için girdiği doğal oluşumlu mağarayla karşılaştı. Takviye birliklerle bölgeyi çember altına alan güvenlik güçleri, mağaranın giriş kısmına kurduğu ses sistemiyle teröristlere Kürtçe, Türkçe ve Zazaca anonslarla "teslim ol" çağrısında bulundu.

Güvenlik güçlerinin 'Teslim ol' çağrısında bulunduğu teröristler, ateşle karşılık verince çıkan çatışmada 2 terörist öldürülerek etkisiz hale getirildi.Teröristlerin mağaradan güvenlik güçlerine sürekli el bombası atıp, ateş açtığı belirtildi.Teröristlerin kış üslenmesi için kullandığı önemli alanlardan biri olduğu belirtilen mağaradaki örgüt mensupları arasında, terör örgütü PKK ile sol terör örgütlerinden üst düzey yöneticilerin de bulunduğu tahmin ediliyor.

Yorumlar (0)
banner442