Tunceli’de Dev Operasyon!

Tunceli'de Kızılmescit ve Aliboğazı bölgesinde başlatılan ve halen devam eden operasyonlarda şu ana kadar 8'i ölü, 1’i yaralı 16 terörist ele geçirildi.

Güvenlik 27.04.2017, 17:57
Tunceli’de Dev Operasyon!

Pülümür ilçesi Kızılmescit ve Aliboğazı bölgesinde dün gece yarısından itibaren başlatılan operasyonlarda teröristlere büyük darbe indirildi.

Edinilen bilgiye göre; bir grup terörist gece görüş kabiliyetine sahip insansız hava araçları (İHA) tarafından tespit edildi. Bunun üzerine bölge havadan uçaklarla bombalandı. Jandarma Özel Harekat timleri de helikopterlerle Kızılmescit bölgesine sevk edildi.

Tunceli Valiliği ilk açıklamasında, hava harekatında 7 teröristin ölü olarak ele geçirildiğini belirtti. Bölgeye indirilen JÖH’ler, bugün sabah erken saatlerden itibaren karadan operasyonu sürdürdü. Operasyonda ilk önce 1 teröristin yerini tespit eden timler, onu ölü olarak silahı ile birlikte ele geçirdi.

Bir mağarada gizlenen teröristleri belirleyen timler, planlı bir operasyon yaptı. Yapılan operasyonda teröristlerden 1’i yaralı olmak üzere 8 teröristi ise sağ olarak ele geçirildi.

Valilikten ikinci açıklama şöyle:

Tunceli Valiliği tarafından yapılan ikinci açıklamada, "Tunceli Aliboğazı Bölgesinde BTÖ’ne yönelik 27 Nisan 2017 tarihinde başlatılan operasyonda saat 11.00 sıralarında Aliboğazı grubuna mensup bir grup terörist ile sıcak temas sağlanmıştır. Temas sonucu 1 terörist ölü olarak, 1 terörist ağır yaralı, olarak ele geçirilmiş, 7 terörist ise teslim olmuştur. İlimize bağlı Pülümür ilçesi Kızılmescit Bölgesinde 26 Nisan 2017 tarihinde terörist unsurlara karşı icra edilen hava harekatı neticesinde 7 terörist etkisiz hale getirilmiştir. Sonuç olarak ilimizde yapılan operasyonlarda toplamda,8 terörist ölü, 1 terörist yaralı olarak ele geçirilmiş, 7 terörist ise teslim olmuştur"denildi. 

Kaynak: Kaynak: İHA
Yorumlar (0)