Türk Telekom’dan ‘Siber Güvenlik Zirvesi’

Türk Telekom’un ‘Siber Güvenlik Haftası’ kapsamında gerçekleştirdiği çevrimiçi Zirve’de, her geçen gün önemi daha da artan siber güvenlik çözümleri masaya yatırıldı.

Güvenlik 23.12.2020, 20:09 23.12.2020, 23:33
Türk Telekom’dan ‘Siber Güvenlik Zirvesi’

Türk Telekom, Türkiye Siber Güvenlik Kümelenmesi’nin, 21-25 Aralık’ta düzenlediği ‘Siber Güvenlik Haftası’ kapsamında, çevrimiçi olarak ‘Siber Güvenlik Zirvesi’ gerçekleştirdi. Zirve’de, dijital dönüşümle birlikte artan internet ihtiyacı ve bununla beraber ‘veri’yi saklamak ve korumak için gittikçe önemli hale gelen siber güvenlik çözümleri detaylıca konuşuldu.

Zirve’nin açılış konuşmasını yapan ve günümüzde ülkeler arası ekonomi ve güç mücadelelerinin, siber dünya üzerinden yapıldığına dikkat çeken Türk Telekom Teknoloji Genel Müdür Yardımcısı Yusuf Kıraç, Türk Telekom olarak ulusal güvenliğin önemli bir unsuru olduklarının bilincinde olduklarını belirtti.

Siber güvenlik alanına önemli ölçüde yatırım yaptıklarını belirten Kıraç, "yeni tehdit ve trendleri aralıksız takip ederek, yeni çıkan güvenlik ürün ve servislerini, dünya ile eş zamanlı olarak müşterilerimize sunuyoruz” dedi. Türk Telekom’un, Türkiye’nin en büyük Siber Güvenlik Merkezi’ne sahip olduğunu belirten Kıraç, “Merkezimizde, kritik kamu ve özel sektör kuruluşlarından 1500’ü aşkın müşterimize, 7/24 kesintisiz ve coğrafi yedekli olarak güvenlik hizmet ve çözümleri sunuyoruz. Antivirüs, Firewall, WAF ve DDOS gibi uçtan uca güvenlik çözümlerimizle, Türkiye’nin en kapsamlı siber güvenlik hizmetlerini biz sağlıyoruz” dedi.

Türk Telekom Siber Güvenlik Direktörü Mahmut Küçük ve Türk Telekom Ürün ve Servis Yönetimi Direktörü Fatih Türkoğlu, siber güvenlik ürün ve hizmetleri ile ilgili sunumlarını gerçekleştirdiler. Türk Telekom Stratejik Müşteriler Satış Direktörü Ahmet Çalık’ın moderatörlüğünde gerçekleşen Müşteri Paneli’ne, CK Enerji Bilgi Teknolojileri Altyapı ve Operasyon Direktörü Savaş Ergen, Mili Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü’nden Sistem Yönetimi Daire Başkanı Ahmet Şamil Demircan ve Jandarma Genel Komutanlığı MEBS ve Siber Güvenlik Komutanı Adnan Gürbüz katılım sağladı. Zirve, Mavenir Security Business Unit Genel Müdürü İlia Abramov’un “Telekomünikasyon Güvenliği” başlıklı sunumu ve AdaptiveMobile Security’den 5G Güvenlik Araştırmaları Başkanı Dr. Silke Holtmans’un “5G’de Güvenlik Zorlukları” konulu sunumu ile sona erdi.  

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)