Alexa

Van merkezli, İstanbul, İzmir, Bursa, Ağrı ve Adana'da Operasyon

Van merkezli 6 ilde düzenlenen terör operasyonlarında 42 kişi gözaltına alındı. yapılan aramalarda ise çok sayıda mühimmat, silah ve örgütsel dokümanlar ele geçirildi.

Van merkezli, İstanbul, İzmir, Bursa, Ağrı ve Adana'da Operasyon

Van İl Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada, terör örgütü PKK/KCK’nın faaliyetlerinin deşifresine yönelik operasyonların devam ettiği belirtildi.

Açıklamada; Terör örgütünün gençlik yapılanması içinde faaliyet yürüttükleri, sokak eylemlerine katılarak organize ettikleri ve 27 Kasım öncesi eylem hazırlığında oldukları belirlenen 45 şüpheliye yönelik Van, İstanbul, İzmir, Bursa, Ağrı ve Adana'da düzenlenen eş zamanlı operasyonda 42 kişinin gözaltına alındığı kaydedildi.

Emniyet Müdürlüğünden yapılan bilgilendirme şöyle:

"Gözaltına alınan şüpheli şahısların ikametgah, iş yeri ve üst aramalarında tabanca, fişek, çok sayıda dijital materyal ve örgütsel dokümanlar ele geçirilmiştir. Van'ın Edremit ilçesi Eminpaşa Mahallesi eski Fidanlık Yolu Selvi Sokak'ta bulunan metruk binada yapılan aramada Kanas marka keskin nişancı tüfeği ile buna ait 239 fişek, 5 AK-47 piyade tüfeği ile bu silaha ait 81 fişek ve 9 şarjör bulundu.

Gözaltına alınan şüpheli şahıslar ve ele geçirilen mühimmatla ilgili soruşturma çok yönlü devam etmektedir."

Açıklamada, halkın huzur ve güvenliğini sağlamaya yönelik terörle mücadelenin aralıksız sürdürüldüğü vurgulandı.

KAPSAMHABER

YORUM EKLE