Alexa

Vatandaşı Dalandıran Sahte Polis ve Jandarmalara Operasyon

Adana merkezli 10 ilde eş zamanlı düzenlenen operasyonda kendilerini polis, savcı ve jandarma olarak tanıtarak dolandırıcılık yapan 46 şahıs gözaltına alındı.

Vatandaşı Dalandıran Sahte Polis ve Jandarmalara Operasyon

Adana Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü’ne bağlı Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği ekipleri kendisini polis, savcı ve jandarma olarak tanıtarak vatandaşları dolandıran şebekeyi çökertti.

Savcı ve hakimden alınan dinleme ile çeteyi 2 ay önce takibe alan polis, Adana merkezli İstanbul, İzmir, Diyarbakır, Mersin, Adıyaman, Şanlıurfa, Denizli, Gaziantep ve Kocaeli'de yaklaşık 80 kişilik çetenin varlığını belirledi.

Polis 2 ay boyunca yaptığı dinleme sonucunda başarılı bir operasyon gerçekleştirdi. Polis, yaklaşık 100 vatandaşın 2.5 milyon lirasının dolandırılmasının önüne geçerek vatandaşın mağdur olmasını önledi. Dolandırıcılar  vatandaşlardan yaklaşık 500 bin lira da dolandırdı. 

Polis,10 ilde, 100 adrese eş zamanlı 750 polisle şafak vakti operasyon yaptı.

Operasyonda, Özel harekatında destek verdiği  46 şüpheli gözaltına alındı. Gözaltına alınan şüpheliler sağlık kontrolünden sonra sorgulanmak üzere zanlılar emniyete götürüldü.


 

Kaynak: İHA

Güncelleme Tarihi: 22 Şubat 2017, 02:14
YORUM EKLE