Yüzü Maskeli Cezaevi Firarisi ve Arkadaşı polise Ateş Açtı

Adana’da cezaevi firarisi yüzü maskeli biri kişi ve yanındaki arkadaşı polise ateş açtı. Polisin de karşılık vermesiyle şahıs vuruldu. Bir eve kaçan şahıs özel harekat polisinin operasyonuyla etkisiz hale getirildi.

Güvenlik 07.09.2017, 09:45
Yüzü Maskeli Cezaevi Firarisi ve Arkadaşı polise Ateş Açtı

Sokakta ki Polise ateş açan şahıs ve cezaevi firarisi Özel Harekat polislerinin operasyonuyla etkisiz hale getirildi.

Olay, Seyhan İlçesi Fatih Mahallesi 73003 Sokak’ta meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, yüzü maskeli iki kişinin elinde av tüfeğiyle ile dolaştığı ihbarı geldi. Bunun üzerine polis ekipleri Fatih Mahallesi'nde araştırmaya başladı. Polisi fark eden 27 yaşındaki cezaevi firarisi Mustafa Akgün ve ismi öğrenilmeyen bir kişi av tüfeğiyle ateş açmaya başladı. Polis kendilerine ateş açanlara karşılık verdi, cezaevi firarisi olan Mustafa Akgün vurulurken, diğer kişi hızla olay yerinden ayrıldı. Akgün, mahallede bulunan bir evinin içine sığındı. Bunun üzerine olay yerine çok sayıda Terörle Mücadele (TEM) ve Özel Hareket ekipleri gönderildi.


TEM ve Özel Harekat polisleri şahsı sığındığı evde kıskıvrak yakaladı. Adana İl Emniyet Müdürü Selami Yıldız şahsın sığındığı evde ve mahallede incelemelerde bulundu. Mustafa Akgün tedavisi yapılmak üzere hastaneye kaldırıldı.


Polis kaçan diğer şahsı yakalama çalışmaları başlattı.

Kaynak: Kaynak: İHA
Yorumlar (0)