Zeytinburnu'nda Suriyeliler Kavgası

Zeytinburnu’nda Suriyeliler, ortalığı savaş alanına çevirdi. Dakikalarca devam eden kavga mahalleyi ayağa kaldırdı. Mahalle sakinleri Suriyelilerin kendi aralarında yaşadıkları kavgaya tepki gösterdi.

Güvenlik 18.08.2017, 11:04
Zeytinburnu'nda Suriyeliler Kavgası

İstanbul Zeytinburnu Çırpıcı mahallesinde yaşayan Suriyeliler birbirlerine girdiler.Mahalleyi ayağa kaldıran Suriyelilerin kavgasına mahalle sakinleri tepki gösterdi.

Önceki gece medyana gelen olay şöyle oldu: Suriyeli grup kendi aralarında kavgaya tutuştu. Aynı sokakta yaşayan Suriyelilerin kadın tartışması nedeniyle kavga ettikleri iddia edildi. Suriyelilerin birbirleri ile tutuştukları kavgada ortalık savaş alanına döndü. Birbirlerine kemer, taş ve sopalarla giren Suriyeli iki grubu kimse ayırmayınca kavga dakikalarca sürdü. O anlar ise kameralara saniye saniye yansıdı.Bir vatandaş tarafından cep telefonuna çekilen görüntülerde Suriyeli iki grubun önce sokakta karşı karşıya geldikleri hemen ardından kavgaya tutuştukları görüldü. Dakikalarca süren kavgada Suriyelilerin birbirlerine sopa ve taşlarla vurdukları, birbirlerini yerlerde sürükledikleri görülüyor.

Suriyelilerin kavgası ise mahallelileri isyan ettirdi. Zeytinburnu’nda sürekli bu tür kavgaların yaşandığını belirten Erhan Öner, “Sürekli kavgalar oluyor. Bu konuda çözüm bekliyoruz" dedi. 

Kaynak: Kaynak: İHA
Yorumlar (0)