Bursalı Asenalar Kuran Kursu Faaliyetine Başladıklarını Duyurdu

Ülkü Ocakları Bursa İl Asena Birimi Kur'an Kursu faaliyetine başladıklarını duyurdu.

İnanç 04.07.2022, 21:00
Bursalı Asenalar Kuran Kursu Faaliyetine Başladıklarını Duyurdu

Kur'an Kursu faaliyetine başladıklarını duyuran Ülkü Ocakları Bursa İl Asena Birimi 16 Temmuz'da Kuran Kursu eğitimlerinin başlayacağını belirtti.

Asena Birim Başkanı Esin Ada; Alparslan Türkeş’in “Gençliğimizi büyük bir savaş beklemektedir. Bozgunculuğa, tembelliğe, ahlaksızlığa, cehalete, yalancılığa karşı büyük bir savaş.” sözünü şiar edindiklerini, Ülkü Ocakları Bursa İl Asena Birimi olarak din, edebiyat , sanat, spor gibi her alanda kadınları ve çocukları eğitime teşvik etmeye özen gösterdiklerini belirterek, "İnanıyoruz ki Türklük şuur ve gururu İslam ahlak ve faziletini hayatına benimseyen her  kadın gelecek nesillere yön verir." dedi.

“Sizin en hayırlınız Kur’an-ı Kerim’i öğrenen ve öğretendir” hadisini hatırlatan Ülkü Ocakları Bursa İl Başkanı Gülahmet Türk, Bursa Ülkü Ocaklarında, Asena Birim Teşkilatının çocuk ve kadınlar için Kuran kursu düzenlediklerini ifade etti.

 "OCAKLARIMIZDA NE KADAR ERKEK KARDEŞİMİZ VARSA BİR O KADAR DA KADIN KARDEŞİMİZİN OLMASI TEMENNİMİZ"

Ülkü Ocakları Bursa İl Başkanı Türk yaptığı açıklamada; Ülkü Ocakları kültürünü Türk töresinden, ahlakını İslam faziletinden alır. Şanlı mazimize dönüp Türk töresine baktığımızda elif duruşlu, iffet abidesi kadınlarımızın gerek sosyal yaşantılarında ve toplumda gerek devlet yönetiminde söz sahibi olduğunu  birçok başarıya ulaştıklarına tanıklık edebiliriz. Milli Mücadele döneminde de Türk kadınlarımızın gerek cephede, gerekse cephe arkasında göstermiş oldukları fedakarlık ve mücadele azmi, onların gerçek kimliklerini ön plana atmıştır. Ocaklarımızda ne kadar erkek kardeşimiz varsa bir o kadar da kadın kardeşimiz olmasını temenni ettiğini söyledi.

Kur’an-ı Kerimi öğrenmek isteyenleri Ülkü Ocakları Bursa İl Başkanlığına davet eden Türk, Kur’an-ı Kerim kursumuza katılım sağlamak isteyen kişilerin  gerekli formu Bursa Ülkü Ocakları ve Bursa Ülkü Ocakları Asena Birimi sayfalarına ulaşarak 15 Temmuz Cuma gününe kadar doldurmaları gerektiğini, 16 Temmuz'da Kuran Kursu eğitimlerinin başlayacağını belirtti.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)