banner434

banner433

KARAASLAN’DAN “BERAT GECESİ” MESAJI

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, “Berat Gecesi” dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

İnanç 16.03.2022, 11:34
KARAASLAN’DAN “BERAT GECESİ” MESAJI

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, “Berat Gecesi” için mesaj yayımladı.

Çiğdem Karaaslan'ın Kandil mesajı şöyle:

“Af, merhamet ve mağfiret vesilesi, sabır ayı Ramazan-ı Şerif’in müjdecisi mübarek Berat Gecesi’ne bir kez daha erişmenin gönül huzurunu ve manevi hazzını yaşıyoruz.

Bu müstesna gecelerin toplum hayatımızda önemi ve kıymeti kuşkusuz çok büyüktür. İnsanları birbirine yaklaştıran, iyilikte ve güzellikte buluşturan, paylaşmayı ve dayanışmayı yeniden hatırlatan mübarek gün ve gecelerin hikmetinden millet olarak istifade edebilmemizi niyaz ediyorum.

Arınma ve kurtuluş gecesi olan Berat Gecesi; nefislerin terbiyesi ve ahlakın güzelleşmesi bakımından insanlığın önüne sunulmuş bir fırsattır. Bu gece dualarımız; milletimizin huzuru, mazlum ve mağdur halkların güvenliği, insanlığın selameti içindir.

İnancımızın, medeniyetimizin ve geleneklerimizin çeşitli vesilelerle bize öğrettiği şekilde, hayatın her anında dayanışma duygumuzu ve yardımlaşma iştiyakımızı zirvede tutmalı, ihtiyaç sahiplerinin gönüllerini kazanmaya ve dualarını almaya talip olmalıyız.

Aziz milletimiz başta olmak üzere tüm İslâm âleminin Berat Gecesi’ni tebrik ediyor, affımızı ve kurtuluşumuzu umduğumuz bu mübarek gece vesilesiyle, dünyanın farklı yerlerinde akan gözyaşlarının bir an önce dinmesini, huzurun, refahın, barışın hâkim olmasını diliyorum.”

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)