banner434

Mustafa Toruntay'dan 'Berat Gecesi' Mesajı

Öz taşıma iş sendikası Genel Başkanı Mustafa Toruntay, “Berat Kandili münasebetiyle bir mesaj yayımladı.

İnanç 16.03.2022, 22:16 16.03.2022, 23:05
Mustafa Toruntay'dan 'Berat Gecesi' Mesajı

Berat Kandili münasebetiyle bir mesaj yayımlayan Öz taşıma İş Sendikası Genel Başkanı Mustafa Toruntay, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Dinimizde rahmet, bereket ve mağfiret ayları olarak bilinen üç aylardan Şaban ayının 15’inci gecesine tekabül eden Berat Kandilini hep birlikte idrak etmenin sürur ve mutluluğu içerisindeyiz. Milletimizin gönlünde ayrı bir yeri olan kandil geceleri; ilahi rahmetin ve bereketin dolup taştığı, merhamet ve hayır duygularının artarak, gönüllerin huzurla dolduğu önemli bir zaman dilimidir.

Bilindiği üzere Berat; kurtuluşa erme, günahlardan arınma, rahmet ve mağfirete ulaşma, sıkıntı ve musibetlerden kurtulma manasına gelmekte ve aynı zamanda bu mübarek gece bizlere kulluk bilincini hatırlatarak kamil insan olma, yanlışlardan kaçınma ve affedilmenin yanı sıra affedici olma şuurunda olmayı da tedai ettiren müstesna bir zaman dilimidir.

Beraat Gecesi bilerek ya da bilmeden işlediğimiz hata ve günahlardan tövbe edip, kalplerde bıraktığı kirlerden arınma, sıkıntı ile bunalan ruhlarımızın Rabbimizin rahmet ve mağfiretine ulaşması adına Müslümanların önüne açılmış bir fırsat kapısıdır. Böylesi mübarek bir gecede toplumsal sorumluluklarımızın farkına varıp, tahammül ve hoşgörü içerisinde birbirimizi severek, kini ve nefreti sevgiye, bencilliği fedakârlığa dönüştürmek, güzel olanı paylaşmak bizler için birer fırsattır.

Bu önemli gecenin feyz ve bereketinden istifade edebilmek, ilahi rahmet ve mağfirete mazhar olabilmek için bu müstesna zaman dilimlerini bir fırsat olarak değerlendirmeli, kazançlı ve bereketli bir amaca dönüştürmeliyiz. Bu vesile aziz milletimizin ve bütün İslam aleminin Berat kandilini tebrik ediyor, bu mübarek gecenin ülkemiz ve tüm insanlık için hayırlara vesile olmasını diliyorum.”

Yorumlar (0)