Alexa

Peygamberlerin Yaşamı

Bize doğruyu, güzeli, iyi ahlakı ve İslamiyet’in hak dini olduğunu gösteren insanların en seçkinlerine peygamberler denmektedir.

Peygamberlerin Yaşamı

İslamiyet’in doğuşunda ve gelişiminde peygamberlerin önemi çok büyüktür. Bize doğruyu, güzeli, iyi ahlakı ve İslamiyet’in hak dini olduğunu gösteren insanların en seçkinlerine peygamberler denmektedir. Onlar bize yol göstericidirler. Karanlık içindeki ışıktırlar. Ve en önemlisi İslam dinini en iyi, en güzel ve en doğru nasıl yaşayacağımızı bize iletirler. İslamiyet’ten önce gelmiş peygamberler ve en son peygamberimiz Hz. Muhammed (SAV) hakkında tüm bilgileri ve onların yaşamı hakkında bilinmedikleri https://islamiyet.co internet sitemizden en doğru ve en özgün şekilde öğrenebilirsiniz.

Peygamberlerin Hayatı

Bilindiği gibi İslamiyet öncesinde de birçok peygamber Allahın’ın emri ile görevlendirilmiş ve zorda olan ya da yanlışa yönelen halklarına ışık olmaya çalışmışlardır. Kuran-ı Kerim’de bu peygamberlerin hepsi geçmektedir. Çünkü hepsi hak dini İslam’ın ortaya çıkışı için mücadele etmişlerdir.

Bundan dolayı İslamiyet öncesi ve en son peygamber Hz. Muhammed (SAV) hakkında her şeyi bilmek, onların hayatını, anlamak, mücadelelerini bilmek ve en önemlisi peygamberliğin maneviyatını anlayabilmek bir Müslüman’ın borcudur. Bunların hepsini tamimiyle gerçek bilgilerden öğrenmek ve anlayabilmek için Peygamber Nedir ve Peygamberin Özellikleri Nelerdir? sayfamızdan gönül rahatlığı ile bilgi edinebilirsiniz.

Peygamberlerin hepsi şüphesiz ki maneviyat ve önem olarak Müslümanlar için son derece değerlidir. Ama Hz. Muhammed (SAV) peygamberimiz en son peygamber olması ve Kuran-ı Kerim’i bize müjdelemesi ve İslamiyet uğruna verdiği o iman dolu mücadele ile her zaman Müslümanlar için yeri başkadır.

İslam Dininin Son Peygamberi Hz. Muhammed; yüce Allah tarafından seçilmiş ve önderlik ederek örnek olacak şekilde bir hayatı olmuştur. Hayatında birçok başarısı bulunmaktadır. Her zaman peygamberlerimizin izninden gitmeli ve bizim için yazılmış olan Kur’an-ı Kerim’i okumalıyız.

Güncelleme Tarihi: 27 Şubat 2018, 20:01
YORUM EKLE