Ülkü Ocaklı Şaban Gül, TRT'de Kur'an- Kerim Okuma Yarışmasında Örnek Oldu

Şaban Gül, Ülkü Ocaklarını gururlandırdı. TRT ekranlarında “Kur'an-ı Kerimi Güzel Okuma Yarışmasına” katılan genç Ülkücü Şaban Gül örnek oldu.

İnanç 21.04.2021, 02:05
Ülkü Ocaklı Şaban Gül, TRT'de Kur'an- Kerim Okuma Yarışmasında Örnek Oldu

TRT’deki Kur'an-ı Kerim’i 'Güzel Okuma Yarışması'nı seyredenleri mest eden Ülkü Ocaklı Genç ülkücü Şaban Gül, sesi ve ahlakıyla büyüledi. Ülkü Ocakları Türkiye'nin her tarafından teşkilatlanarak gençlere milli ve dini değerleri öğretirken diğer taraftan yetenekleri doğrultusunda da yetişmelerine katkı sağlayor. 

 Türk İslam davasını yaşamak ve yaşatmak adına, kurulduğu günden bu yana eğitim veren ve farklı alanlarda başarıyı hedefleyen Ülkü Ocakları, her platformda kendisini gösteriyor. Ülkü Ocaklı gençler, "Bir elinde bilgisayar, diğerinde Kur'an olsun" parolasıyla vasıfları doğrultusunda bulundukları sahada en iyi olma yolunda yürüyorlar.

TRT ekranlarında yayınlanan “Kur'an-ı Kerimi Güzel Okuma Yarışmasına” katılan Adana'nın Karaisalı İlçesinde yaşayan Şaban Gül, bunun güzel bir örneğini teşkil etti.

Adana Ülkü Ocakları'nın azimli neferlerinden biri olan, Katıldığı Yarışmada ise Ülkücü camiayı gururlandıran Şaban Gül, bir kez daha Ülkü Ocaklarının İslam ruhunu göstermiş oldu.

Ülkü Ocakları'nda yetişen gençlerin her alandaki önemli başarılarına dikkat çeken Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Başkanı Ahmet Yiğit Yıldırım, açıklamasında, ''Adana - Karaisalı Ülkü Ocakları teşkilatımızdan Şaban Gül, TRT 1 ekranlarında yayınlanan 'Kur'an-ı Kerim Güzel Okuma Yarışmasına' katılarak Ülkü Ocakları'ndan yetişen gençlerin her alanda başarılı olduğunu bir kez daha göstermiştir. Kendisine yarışmada başarılar dilerim.'' dedi.

Hafız Şaban Gül'ün yarışmadaki başarısını ilk duyuran Karaisalı Ülkü Ocakları Başkanı Kenan Küçük, sosyal medyadan yaptığı açıklamada, ''Ocağımızın gençlerinden Şaban Gül kardeşimiz, TRT 1 ekranlarında yayınlanan 'Kur'an-ı Kerim Güzel Okuma Yarışmasına' katılarak ilçemizi en güzel şekilde temsil etmiştir. Başarılarının devamını dileriz.'' dedi.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)