banner434

Yusuf Ziya Yılmaz, Kadir Gecesi nedeniyle mesaj yayımladı

Yusuf Ziya Yılmaz, bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesi nedeniyle mesaj yayımladı.

İnanç 26.04.2022, 17:45
Yusuf Ziya Yılmaz, Kadir Gecesi nedeniyle mesaj yayımladı

AK Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Yusuf Ziya Yılmaz, bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesi nedeniyle mesaj yayımladı.

"Kadir gecesi, insanı Rahman’ın affıyla, insanlığı Kur-an’ın aydınlığıyla buluşturan eşsiz bir gecedir. Bu müstesna zaman diliminin kadr ü kıymetini bilen ve onu ihya etmek isteyen her mümin, elbette öncelikle Kur’an’a yönelmelidir.

Kur’an-ı Kerim’i güzel okumanın, en güzel biçimde anlamanın ve yaşamanın hayatın ana gayesi olduğu unutulmamalıdır. Ömrümüzü Kur’an ile aydınlatmak ve bereketlendirmek istiyorsak Kadir Gecesi bunun tam zamanıdır. Kadir Gecesi'ni kendimizi muhasebe edebileceğimiz, günahlarımızdan af ve mağfiret dileyeceğimiz bir fırsat olarak değerlendirmeliyiz.

Ömrümüzün tamamını bereketlendirmek için her gecenin kadrini, her nimetin kıymetini mutlaka bilmeliyiz. Böylelikle bin aydan daha hayırlı olan bu lütuf ve ikram gecesinin feyzinden istifade etmiş olabiliriz. Bu duygu ve düşüncelerle tüm İslam aleminin Kadir Gecesi'ni kutluyor, dualarımızın ibadetlerimizin kabul olmasını Rabbimden niyaz ediyorum."

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)