15 Temmuz ve FETÖ’nün Arkasında BAE Yok muydu?

İYİ Parti Ankara Milletvekili İbrahim Halil Oral, İçişleri Bakanı Soylu’nun 15 Temmuz Hain Darbe Girişimi’ni BAE’nin desteklediği sözlerine değinerek “AK Parti’nin dış güçler ittifakı hayırlı olsun” dedi.

İyi Parti 17.02.2022, 16:16
15 Temmuz ve FETÖ’nün Arkasında BAE Yok muydu?

TBMM’de uluslararası anlaşmalarla alakalı görüşmeler sırasında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Birleşik Arap Emirlikleri ziyaretini eleştiren İYİ Parti Ankara Milletvekili İbrahim Halil Oral, İçişleri Bakanı Soylu’nun 15 Temmuz Hain Darbe Girişimi’ni BAE’nin desteklediği sözlerine ve gazetelerde yer alan manşetlere değinerek “AK Parti’nin dış güçler ittifakı hayırlı olsun” dedi.

Birleşik Arap Emirlikleri ile 13 uluslararası anlaşmanın imzalandığını öğrendiklerini, İletişim Başkanımız medya ve iletişim alanında işbirliği öngören bir anlaşmaya imza atıldığını belirten Oral, "Sormak istiyorum PKK ile işbirliği yapan Emirliklere SİHA da satacak mısınız?" dedi.

İbrahim Halil Oral şöyle devam etti:

Sayın Cumhurbaşkanının tabiriyle biraz “yaygara” yapmak istiyorum. İktidar ekonomiyle alakalı yüzeysel bazı önlemler almaya çalışmaktadır. Ancak görüyoruz ki bunu tamamen enflasyon verilerini manipüle etmek için yapmaktadır. Ankara’da siyasi hayatının en büyük yenilgisini almış olan Sayın Özhaseki “Enflasyon düşerse oylarımız artar” açıklaması yapmıştır. Görünen o ki AK Parti TÜİK eliyle enflasyon verilerini düşük göstermek için önlem almayı tercih edecektir. Ancak unutulan bir şey vardır. Vatandaş sizin açıkladığınız rakamlara asla güvenmemektedir. Vatandaş artık içi boş baklavanın, içi boş tostun açıkladığı verilere güvenmektedir. Vatandaş markete, pazara gittiğinde evine faturalar geldiğinde gördüğü tabloyu değerlendirmektedir.

Elektrik Faturalarının Parasını Başka Vergilerle Çıkaracaksınız

Pek çok alanda dışa bağımlı hale getirdiğiniz Türkiye, bu kadar değersizleşmiş bir para birimiyle asla güçlü bir ekonomiye erişemeyecektir. Enerjide dışa bağımlı bir Türkiye istediğiniz kadar vergi düşürün yine o faturaları vatandaşın ödeyebileceği hale getirmeyi iktidar yüzünden başaramayacaktır. Enerjiyi sübvanse etmeye devam ettikçe başka yerlerde de vergi artışları yapılacaktır. Çünkü kaynakları üç beş müteahhitte, çok maaşlı bürokratlara, lükse ve şatafata harcamaktasınız. Çünkü vatandaş evde elektrik yakamazken siz Beştepe’de sarayınızı Bakan Nebati Bey’in gözleri gibi ışıl ışıl yakmaktasınız. Yaptığınız her hareket bir tarafı düzeltirken başka bir yeri bozmaktadır. Artık çıkmaz sokaktasınız. Kendinizle birlikte Türk milletini de o çıkmaz sokağa hapsetmeye çalışmaktasınız. Ancak Türk milleti size muhtaç değildir. Sizi bu ülkeye iktidar yaptığı gibi göndermesini de bilecektir.

Gençler Ekonomik Krizden Ağır Etkilendiler Yurt Dışına Gitmek İstiyorlar

Ekonomik kriz en çok bu ülkenin geleceğini vurmaktadır. Ülkemizin gençleri ekonomik krizden ağır bir şekilde etkilenmektedir. Yurtdışında az da olsa bir eğitim alabilmek hayal olmuştur. Ceplerinde ortalama bir telefonla gezebilmek şuursuzca saldırıya uğrama sebebi olmaktadır. Gençlerin iş bulması gittikçe daha zor şartlara bağlanmaktadır. Alınan eğitimlerin karşılığı asla olmamaktadır. Gençler sosyal faaliyetlerde bulunmak, tiyatroya sinemaya gidebilmek için harcanacak paraları harçlıklarıyla karşılayamamaktadır. İşte bu ekonomik tablo gençleri ülkemizden ayrılmaya itmektedir.

Her gün Türkiye Bir Doktor, Bir Mühendis, Bir Yazılımcı Kaybediyor

Biz her gün sosyal medyada “Türkiye bir doktor, mühendis, yazılımcı kaybetti Avrupa’daki şu ülke bir motorlu kurye kazandı, garson kazandı” gibi ifadeleri görmekteyiz. Bu ülkenin gençlerini Avrupa’da mesleklerine asla uymayan işleri yapmaya mahkum eden iktidar Türkiye’nin geleceğini karartmaktadır. Kısacası bu iktidar elektrik faturalarıyla evleri kararttığı kadar geleceğimizi de karartmaktadır. Siz bunlara yaygara diyebilirsiniz ama bu milletimizin gerçek düşünceleridir. Eğer biraz bu millete sevginiz varsa “enflasyon düşerse oylarımız artar” demek yerine “bu milleti gitsek de kalsak da nasıl düzlüğe çıkarırız” diye düşünmelisiniz.”

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)