Alexa

Ahmet Ünal; Uygur Türkleri için partimizden önemli bir adım geldi.

İYİ Parti Şişli İlçe Başkanı Ahmet Ünal, partisinin Uygur Türklerinin akıbetini öğrenmek için Çin ile temas kurma talebinin bu konuda atılmış önemli bir adım olduğunu ifade etti.

Ahmet Ünal; Uygur Türkleri için partimizden önemli bir adım geldi.

İYİ Parti’nin Uygur Türklerinin akıbetini öğrenmek için Çin ile temas kurma talebinin bu konuda atılmış çok önemli bir adım olduğunu belirten Ahmet Ünal, her fırsatta onların uğradığı zulmü dile getireceklerini ve haklı mücadelelerinin yanında olacaklarını belirtti.

Ahmet Ünal, İYİ Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan ve aralarında Ümit Özdağ’ın da bulunduğu İYİ Partili milletvekilleri Çin’de zulüm gören Uygur Türkleri ile ilgili olarak Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile önemli bir görüşme gerçekleştirdiklerini belirtti. Ünal, “Çin’de adeta soykırıma uğrayan ve yaşadıkları zulüm dünya tarafından sadece izlenen Uygur Türkleri için partimizden önemli bir adım geldi. Dışişleri Bakanlığı’nın bu talebin gereğini yerine getirmek üzere harekete geçeceğine inanıyorum” şeklinde açıklamada bulundu.

Bütün dünya sussa ve sessizce izlese de İyi parti olarak bu zulme sessiz kalmayacaklarını özellikle belirten Başkan Ünal, “21. Yüzyılda böyle bir zulmü kabul etmemiz, şu ya da bu nedenle geçiştirmeye çalışmamız söz konusu olamaz. Her fırsatta soydaşlarımızın uğradığı zulmü dile getirmeye, verdikleri hak mücadelesinde onların yanında olmaya devam edeceğiz” dedi.

KAPSAMHABER

YORUM EKLE