Alexa

Akşener, Bu İllerin Belediye Başkan Adaylarını Açıkladı

Yerel seçimler yaklaşıyorken Partiler il ve ilçe belediye başkan adaylarını tamamlamaya çalışıyor. Bugün İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener TBMM'de grup toplantısında 7 Belediye Başkan Adayını daha açıkladı.

Akşener, Bu İllerin Belediye Başkan Adaylarını Açıkladı

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, TBMM'de partsinin grup toplantısındaki konuşmada, İYİ Parti'nin 7 belediye başkan adayını daha açıkladı.

Aksaray, Karaman, Ardahan, Bayburt, Kilis, Siirt ve Düzce belediye başkan adaylarını açıklayan Meral Akşener, Partisinin grup konuşmasında özetle şöyle dedi:

2018 ne yazıkki yoldan çıkmış bir zihniyetin hataları yüzünden zorluklarla dolu bir yıl oldu. Ekonomimiz krize sürüklendi, milletin cebine giren 3-5 kuruş pahalılık karşısında eriyip gitti. 16 yıl aradan sonra enflasyon yine yüzde 20lerin üzerine çıktı. Krizi durdurmak için ciddi bir çalışma da yapılmıyor." dedi.

Ekonomiyi yöneten damat efendiler atlattık diyorlar ama çarşıya çıktığımızda durum hiç öyle değil. Biz sırça bakanlık binalarında oturmuyoruz, pazara gidiyoruz. Gel bakalım benimle pazara o pazardan kaça çıkılıyor bir gör.

Emekliye huzur yok çalışan mutsuz ev hanımları tabağın içine hangi yemeği koymayı düşünmekten mutsuz. Esnaf siftahsz. Damat ekonomiden zerre anlamıyor. Milletimizin her ferdi bunlardan daha da ekonomist.

Hani ekonomimiz dünyanın ilk ekonomisi arasına girecekti? Türkiye gire gire enflasyonda ilk 10'a girdi. Biz millet olarak kadınımızla erkeğimizle delikanlılığı severiz. Delikanlı olun doğruyu söyleyin.

Paramız bir yılda yüzde 40 değer kaybetmiş. işin aslı şu, Hasan amca 10 ekmek alırken 6 ekmek alır hale gelmiş. o 4 ekmeğin hesabını kim verecek?

Enflasyon hedefin tutmadı efendi. Büyümeyi geçtim aksine küçüldük damat hala hayal aleminde. Bir avuç para babasının işleri büyüdükçe büyüdü. 

İktidar değişmediği takdirde suriyeli sığınmacı sorunu devam edecektir. 4 milyon yarın birgün 7-8 milyona çıkacak. 

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin TBMM'deki grup toplantısında 7 belediye başkan adayını açıkladı.

Akşener'in açıkladığı 7 isim

Aksaray: Özkan Türemiş
Karaman: Zühtü Bahadır
Ardahan: Mete Özdemir
Bayburt: Yunus Özyıldırım
Kilis: Ahmet Nalçacığlu
Siirt: Ahmet Özgür
Düzce: Ömer Küçük

Güncelleme Tarihi: 08 Ocak 2019, 16:50
YORUM EKLE

banner325