Aksoy, Şehrimizde artan vaka sayıları korkutucu boyutlarda

İyi Parti Samsun İl Başkanı Hasan Aksoy, Samsun'da Covid-19 salgınının artış göstermesi sonrası Samsun Valisi ve İl Hıfsısıhha kuruluna seslendi.

İyi Parti 07.04.2021, 14:00
Aksoy, Şehrimizde artan vaka sayıları korkutucu boyutlarda

Sağlık Bakanlığının açıkladığı güncel veriler ve haftalık tablolarda Samsun, hasta sayılarında nüfusa oranla en yüksek vaka sayısına ulaşmasının duyurulması ardından İyi Parti Samsun İl Başkanı Hasan Aksoy yazılı bir açıklama yaparak, "Covid-19 salgınının 3. Dalgası gelişen mutantlarla çok daha hızlı yayılıp çok daha ölümcül bir noktaya ulaştı ve maalesef ülkemizde ve özellikle Şehrimizde artan vaka sayıları korkutucu boyutlarda" olduğunu söyledi.

Sağlık sistemimiz çökme noktasına gelmiştir.

Sağlık Bakanlığının açıkladığı güncel veriler ve haftalık tablolarda Samsun , hasta sayılarında nüfusa oranla en yüksek vaka sayısına ulaştığını , hastanelerin yoğun bakım servislerinde, morglarda cenaze yıkama kuyruklar oluştuğunu belirten Aksoy, "maalesef her gün eşimizin , dostumuzun cenaze haberlerinden ruh sağlığımız bozulmuştur.Gelişmiş ülkeler, aşılama çalışmaları ülkemizden evvel başlamış ve nüfusunun büyük çoğunluğunu aşılamışken , ülkemizde  geç başlayan aşılama ve bir tek aşı ile sürecin yürütülmesi sonucu  nüfusun % 12 si ancak aşılanabilmiştir. Öğretmenler, Gazeteciler gibi yakın temas  çalışanlar ile Sağlık çalışanı yakınları ve halkla hergün yüz yüze olan market ve esnafın öncelikle aşılanması  gerekirken , bunun planlanmaması ve alınan tedbirlerin de ciddiyetle denetlenmemesi  sonucu Sağlık sistemimiz çökme noktasına gelmiştir." dedi.

İyi Parti Samsun İl Başkanı Hasan Aksoy ,yazılı basın açıklamasında şunları söyledi;

Hastanelerimizin yükü azalacak Sağlık çalışanlarımızın soluklanma şansı olacaktır

Aylardır çoluğundan çocuğundan uzak , yoğun ve gergin bir çalışma temposunda var gücü ile mücadele eden Sağlık çalışanlarımızın iflası da an meseledir. Kaldı ki bugüne kadar gösterdikleri mücadele ve verdikleri kayıplara rağmen ayakta kalan ancak artık dayanacak gücü kalmayan fedakar personelimizin haykırışlarını  da kimse duymamaktadır. Sayın Valimize ve İl Hıfsısıhha kurulunun değerli yöneticilerine sesleniyorum! Artık  günü kurtaracak , suya sabuna dokunmayan tedbirler almayı bırakın ve en az 14 günlük tam kapama kararı alın. Emin olun bu kararınız hem sağlığımıza, hem Sağlık sistemimize , hem Şehrin ekonomisine ciddi katkı sağlayacaktır. Yapacağınız tek şey 14 gün mağdur olan esnaf ve vatandaşımıza gerekli desteği verip insanların birbirinden uzak huzurlu ve sağlığına kavuşacak bir süreci yaşamasını sağlamaktır. Hastanelerimizin yükü azalacak Sağlık çalışanlarımızın soluklanma şansı olacaktır.

Geleceğimizi Kurtarın!

Biz her hafta liste başı olmaktan, hergün ölüm haberleri duymaktan ve ölüp ölüp dirilmekten bıktık tükendik. Daha fazla kayıp vermemek, daha fazla kaybetmemek için en radikal tedbirleri alma zamanı geldi geçiyor. 14 gün kapalı kalmak , gelecek günlerde çok daha sağlıklı ve güvenli bir ortamı sağlayacaktır. Devletin asli görevi vatandaşının sağlıklı yaşamasını sağlamaktır . Sağlıklı olmayan bir toplumun ne ekonomisi, ne sağlık sistemi ne de emniyet sistemi sağlıklı kalır. Günü kurtarmak yerine gelin bu kararı alın ve geleceğimizi kurtarın." 

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)
banner442