Aydın, İyi Parti Keçiören Mahalle Başkanları Toplantısında Konuştu

İYİ Parti Teşkilat Başkanı ve Ankara Milletvekili Koray Aydın, "İYİ Parti sadece seçim sonuçları üzerinde etkili olan değil, aynı zamanda gelecek kurgusu yapan, geleceği planlayan, onun oluşması için her türlü adımın atılmasında öncelik taşıyabilen bir siyasi karakter oldu." dedi.

İyi Parti 22.09.2019, 20:21 22.09.2019, 21:34
Aydın, İyi Parti Keçiören Mahalle Başkanları Toplantısında Konuştu

İYİ Parti Keçiören İlçe Başkanlığı tarafından düzenlenen Mahalle Başkanları Toplantısı’nda konuşan Koray Aydın, ülkeyi yönetenlerin eski havalarında olmadıklarını Türkiye’nin geleceğini değiştiren insanlar olarak, bu sağlam iradeyi göstermiş insanlar olarak sorumluluklarının devam edeceğini belirtti.  

İYİ Parti’nin ortaya çıkış sürecini ve kısa zamanda katıldığı seçim sürecini de değerlendiren Koray Aydın şunları ifade etti:  “Türkiye’nin kaderini değiştiren, bir sağlam irade ortaya koyarak Türkiye’nin bu şartlarda devam etmesinin mümkün olmadığını gören insanlar olarak, biliniz ve inanınız ki hep birlikte de bir tarih yazdık. Düşünebiliyor musunuz geride kalan 17 yıllık bir iktidar süreci içerisinde yaşanmış olan bütün seçimler hemen hemen aynı siyasi partilerle yapıldı. Bu son yapılan genel seçim ve mahalli seçimde araya yeni kurulmuş parti hüviyetiyle İYİ Parti katıldı." dedi.

İYİ Parti sadece seçim sonuçları üzerinde etkili olan değil, aynı zamanda gelecek kurgusu yapan, geleceği planlayan, onun oluşması için her türlü adımın atılmasında öncelik taşıyabilen bir siyasi karakter olduğunu belirten Koray Aydın; Türkiye içinde bulunduğu şartlarda tek bir adamın iradesine teslim olmuş, herkes bunu kabullenmiş, yaratılan korku iklimi içerisine yerleşmiş olan milyonlar, dertlerini anlatacak bir kapı bile bulamamanın ezikliği içerisinde mevcut durumu olduğu şekilde kabul etmişti." dedi.

İYİ Parti’nin bütün Türkiye’de üyelik kampanyası başlattığını belirten Koray Aydın, Genel Başkan Meral Akşener’in İstanbul’dan başlattığı kampanyaya ilginin yoğun olduğunu söyleyerek konuşmasını şöyle sürdürdü;

“Önceliklerimizi söyledik, birinci önceliğimiz Partinin üye kayıt kampanyasını ciddiye almak, bunu içselleştirerek, adeta bunu yaşayarak hayata geçirecek yeni bir sağlam iradeyi ortaya koymaktır. Onun için bütün iyi arkadaşlarımız, mahalle başkanı arkadaşlarımız, herkes otururken, biz kapı kapı gezeceğiz, üye kaydı yapacağız. Bunu Ankara’da başlattınız. İşyerlerine giren, mahalle kahvelerine giren arkadaşlarımızı gördükçe hakikaten bundan büyük bir mutluluk duyuyoruz. Bunu daha da yaygınlaştıracağız.

Hep söylüyorum, gece yatarken bile üye yapmayı düşüneceksiniz. Arabanızda üye kayıt fişi olacak, işyeriniz varsa orada üye kayıt fişi olacak, elinizde çanta varsa onun içinde üye kayıt fişi olacak onunla yatılacak, onunla kalkılacak. Çünkü üye yapmak en ciddi parti işidir. Üye yapmak demek partiye oy verme istidadı olan insanların kayıt altına alınması demektir. Yapılan üyelerle kurulacak bağı genişleterek, onlara iletişimimiz artırıp, elimizdeki üye tabanını partileştirdiğimiz sürece, o insanları oy veren insan statüsünden aynı zamanda oy isteyen insan statüsüne geçirmek gibi bir temel görevimiz var.

Bir partinin gücü sadece oy veren insanlarla ölçülmez. Esas sonucu belirleyen ana unsur, o parti için oy isteyen insan sayısının arttırılmasıdır. Üye kayıt seferberliğini dün itibariyle Genel Başkanımız İstanbul’da başlattı. Bunu artık biz Ankara’da il teşkilatı olarak, ilçe teşkilatlarımız olarak bir ibadet vecdi içerisinde yerine getireceğiz ve bu işi hep birlikte başaracağız değerli arkadaşlar. Ben buna yürekten inanıyorum. Buna paralel olarak, Ankara’da büyük oranda yüzde 95 oranda mahalle teşkilat başkanları işi tamamlanmış vaziyette. Ama bunun altında yönetmeliğimizde yayınladığımız o mahallenin nüfus kriterlerini baz alan, yönetici sayısının alt ve üst limitleri dahilinde yönetimlerinin tamamlanmasını sağlayacağız.” dedi.

DAHA YAPACAK ÇOK İŞİMİZ VAR

Üye kayıt kampanyası ve Olağan Büyük Kurultay süreciyle ilgili de uyarı ve tavsiyelerde bulunan İYİ Parti Teşkilat Başkanı Aydın, "bu sürecin sağlıklı işleyebilmesi için önümüzdeki yılın Şubat ayından başlayacak kongrelerle beraber, Ankara’da ilçe ve il kongrelerimizi tamamlayıp, inşallah sizlerden beklentimiz en çok üye yapan il olmanızdır. Bunu sizden bekliyoruz. Bu beklentimizi karşılayacak enerji, güç ve isteğin Ankara teşkilatlarında olduğunu düşünüyorum. Şu an itibariyle 17 binin üzerine çıktık. İl başkanımız hedef koydu bunu en yakın zamanda 30 bine tamamlayacağız. " dedi.

Partisine hizmet etmeyi, kendi menfaatinin üstünde tutarak, bu işi ülkem için yapıyorum diyen insanlara ihtiyaç olduğunu belirten Koray Aydın, Bunu da sağlayacak geniş insan kaynaklarına sahip bir siyasi parti olduklarını ifade ederek şu şekilde konuştu;

"İYİ Parti ailesi ne yaptığını bilen ve şuurlu bir hedefi olan bir siyasal harekettir. Kolay mı öyle herkesin partilerini bırakarak, yeni bir parti içerisinde bir araya gelmesi. İktidar hedefimize varabilmek için daha yapacak çok işimiz olduğunun farkındayız.”

Oyunları Bozan İnsanlarız

Birlik ve beraberlik, birbiriyle kaynaşma, birbirini anlama, tenkit etme ve dedikoduyu bir metot haline getirerek yapıyı içten çürütme faaliyetlerine karşı hep birlikte el ele olarak bu oyunları bozacak insanlar olarak, hep birlikte iktidar hedefine varabilmek için hem siyasi birikime, hem de siyasal alt yapıya sahip insanlar olduklarını ifade eden Koray Aydın, "Birlik ve beraberliğimiz, bu işin temeli olacak değerli arkadaşlarım. Çünkü hedefe kilitlenme kazanma iradesine karşı, bu parti ömründe ilk defa daha iyi hazırlanabileceği bir süreyi yakaladı. Partiyi kurduk, Şubat, Mart kongre, bir büyük kurultay yaptık" dedi.

İYİ Parti Keçiören Mahalle Başkanları Toplantısı’na İYİ Parti Teşkilat Başkanı ve Ankara Milletvekili Koray Aydın, Ankara Milletvekili İbrahim Halil Oral, Konya Milletvekili Fahrettin Yokuş, Teşkilat Başkan Yardımcıları ve Genel İdare Kurulu Üyeleri Mehmet Arslan ve Dr. Mesut Özarslan, Ankara İl Başkanı Yetkin Öztürk, İlçe Başkanları, Keçiören Kurucu İlçe Başkanı ve Belediye Başkan Adayı Av. Güçlü Şenel, Belediye Meclis Üyeleri, Mahalle Başkanları, muhtarlar, partililer ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)
banner442