Alexa

Aytun Çıray, İYİ Parti adına Uyarıda Bulundu

İYİ Parti  Genel Başkan Yardımcısı İzmir Milletvekili Aytun Çıray, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın konuyla ilişkili açıklamalarını eleştirdi.

Aytun Çıray, İYİ Parti adına Uyarıda Bulundu

CHP Meclis Grubunun CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na 21 Nisan 2019’ta Ankara’nın Çubuk İlçesi Akuzun köyünde yapılan saldırıyla ilgili araştırılması için verdiği Meclis Araştırması Önergesinin görüşmelerinde İYİ Parti adına değerlendirlmelerde bulundu.

Aytun Çıray, ’21 Nisan tarihi hafızalarımıza kazınmalıdır' şeklinde açıklamada bulunarak,“kim olduğu şimdilik bilinmeyen bir mihrak tarafından çıkarılmış adeta kontrollü bir yangın” dedi. Sözkonusu yangının bir an için kontrolden çıkıp yayılmış olması durumunda yaşanacak travmanın şiddetinin “15 Temmuz hain FETÖ darbesi kadar kuvvetli olabileceğine” dikkat çekti.

Kanlı kardeş kavgasının kıyısından dönüldüğünü belirten Çıray; "Meral Akşener'in evini basmaya çalışan korkak ahlaksızlardan sonra bu ikinci denemedir. Hümanistliğiyle bilinen CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu ölümcül olabilecek bir yangının içinde kaldı. Ölümcül diyorum çünkü nem azalır, rüzgâr yön değiştirip şiddetlenir, bir de bakmışsınız ki yangın önce Akkuzulu köyünü sarmış, sonra Türkiye'ye yayılmış; yerel seçimler sonrasında baharın gelişi de böylece gölgede kalmış ama çok şükür ki provokatörlerin istedikleri olmadı.” dedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın konuyla ilişkili açıklamalarını eleştiren Aytun Çıray, “Şimdi, Sayın Bahçeli'ye soruyorum: 2014'te Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde "illet", "zillet" demeden ortak hareket ettiğiniz Sayın Kemal Kılıçdaroğlu şehit edilseydi ne diyecektiniz? "Sayın Kılıçdaroğlu kendini öldürtüp kardeş kavgası çıkardı." mı diyecektiniz? Ya da Sayın Cumhurbaşkanı böyle bir durumu yine bir "gaz sıkışması" olarak mı tarif edecekti?”

YSK’YI UYARIYORUM!

“Muhalefet partileri bu defa, hukuken meşru olmayan bir kararın sonucunu meşrulaştırmak istemeyebilirler. Artık yeni bir manipülatif seçimi meşrulaştırmanın figüranı olmak istemeyebiliriz. Muhalefetsiz bir demokrasi olmayacağı gibi muhalefetsiz girilecek yeni bir seçim meşru olamaz. Sayın İmamoğlu nasıl olsa hakkını yedirmez, Anadolu yollarına düşer ama ekonomiden dış politikaya kadar zar zor kontrol altında tutulan tüm yangınların bu defa sebebi YSK olur, YSK. " dedi.

KAPSAMHABER

YORUM EKLE

banner331