Aytun Çıray; Milletimizin yanlış bilgilendirildiği bir durum söz konusudur

İyi Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Aytun Çıray; TİKA’nın kapatılacağına dair gerçekle ilgisi olmayan, milletimizin yanlış bilgilendirildiği bir durum söz konusu olduğunu söyledi.

İyi Parti 01.06.2018, 22:31 02.06.2018, 01:05
Aytun Çıray; Milletimizin yanlış bilgilendirildiği bir durum söz konusudur

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener’e atfen TİKA’nın kapatılacağına dair gerçekle ilgisi olmayan bir durum söz konusu olduğunu belirten Çıray,  "Bu yaklaşım, bizim itiraz ettiğimiz, milletimizin asılsız bilgi ile yönetilmesinin en son kanıtıdır. 30 Mayıs 2018 tarihinde, milletimizin önünde sunduğumuz “Milletle Sözleşme” beyannamemizin 100.maddesinde konu aynen şöyle geçmektedir; “Türk Dış politikasında yumuşak güç unsurlarına ağırlık vereceğiz. Başta TİKA olmak üzere ilgili kurumları yeniden yapılandıracağız." dedi.

Türkiye'nin kalkınma ve gelişme yolundaki tecrübelerini yumuşak güç unsuru olarak dış polikasına entegre ederek benzer süreçlerden geçen ülkelerle paylaşacaklarını ve onlara yol göstericeklerini belirten İzmir milletvekili Çıray, "TİKA, Yurt Dışı Türkler ve Akraba Toplulukları Başkanlığı gibi kuruluşlarımızı bir bakanlık yapılanması bünyesinde günün gereklerine göre yeniden düzenleyeceğiz.” dedi.

Belgeyle sabit olarak ve İYİ Parti’nin web sitesinde (www.iyiparti.org.tr) görüldüğü gibi, “yeniden yapılandırma” ifadesinin “TİKA’yı kapatma” olarak sunulmasının arkasında iki neden olabileceğini belirten Aytun Çıray, basın açıklamasını şöyle sürdürdü: "

birincisi, ya iktidar mensupları okuduklarını anlama güçlüğü çeken kişilerdir ya da yalanla beslenmeyi göze alacak kadar zora girmişlerdir. Bu zavallı politika anlayışını, 24 Haziran’da sona erdireceğiz.İktidar partisinin, elindeki tüm medya olanakları kullanarak iftira kampanyası yapmasını, Sayın Genel Başkanımızın cumhurbaşkanlığının da ilanı olarak kabul ediyoruz. 

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)