banner434

banner433

BANKACILIK SEKTÖRÜ ŞEFFAF OLMALIDIR

İYİ Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde bankacılık sektörü ve Ziraat Bankası Sayıştay raporları ile açıklamada bulundu.

İyi Parti 18.06.2021, 14:00 18.06.2021, 14:04
BANKACILIK SEKTÖRÜ ŞEFFAF OLMALIDIR

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde bankacılık sektörü ve Ziraat Bankası Sayıştay raporları ile açıklamada bulunan İYİ Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar, Ziraat Bankasının Uluslararası Arenada Değerinin Korunması Gerekli olduğunu belirterek şunları söyledi,

“Bugün piyasada Türkiye’nin kredi hacmi trilyonlar seviyesindedir. 10 milyar doların üzerindeki bir uluslararası piyasadan söz ediyoruz. İç piyasa, ihtiyaçları doğrultusunda bu kredileri müşterilerine kullandırmaktadır. Dolayısıyla bankaların borçlanma limitleri artmaktadır.

Ziraat Bankası Türkiye’nin En Köklü Kuruluşlarından Birisidir.

Asıl amacı tarım sektörünü desteklemek olan Ziraat Bankası, diğer sektörlere de kredi desteği sağlamaktadır. Ziraat Bankası Türkiye’nin en köklü kuruluşlarından biridir. Gerek ulusal gerekse uluslararası arenada Ziraat Bankası’nın çıkarlarının korunması ve bankacılık sektörü üzerindeki olumsuz görüşleri bertaraf etmek gerekmektedir. Kredi alt yapısı hazırlanırken, piyasanın veri tespitleri iyi analiz edilmeli, bankanın itibarı gözetilmelidir.

Topluma karşı duyduğumuz sorumluluk gereği; kredi kullanımlarındaki tüm proseslerde şeffaflık vurgusu önemli bir yer teşkil etmektedir. Bu arada, 2013 yılından beri söz konusu olan kayıp 2 bin 27 adet jeneratörün akıbeti belli değildir. Jeneratörler uçmuştur. Bu konuda da banka şeffaf olmalıdır. “

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)