Bedri Yaşar; Birlikler, Odalar, Borsalar Nerede?

İYİ Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar, "Esnafın, iş insanlarının can çekiştiği bu dönemde, yıllardır aidat ödenen birlikler, odalar, borsalar nerede! Hiç olmazsa üyelerine sahip çıksınlar" dedi.

İyi Parti 27.04.2020, 15:42
Bedri Yaşar; Birlikler, Odalar, Borsalar Nerede?

"Esnafın, iş insanlarının can çekiştiği bu dönemde, yıllardır aidat ödenen birlikler, odalar, borsalar nerede! Hiç olmazsa üyelerine sahip çıksınlar" ifade lerini kullanan İYİ Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar, yaptığı yazılı basın açıklamasında Birlikler, Odalar Borsaların esnafa sahip çıkmadıklarını belirtti.

ÜYELİRİNE SAHİP ÇIKSINLAR

Yaşar, dünyayı etkisi altına alan korona virüs sonrası ülkede her alanda ciddi sıkıntılar yaşandığını, bunun başını da ekonominin çektiğini hatırlattı. Ekonomideki sıkıntıların her geçen gün artarak devam ettiğini belirten Yaşar, yıllardır üyelerin ödedikleri aidat ve verdikleri destekle varlık sürdürün birlik, oda ve borsaların bu zor günlerde üyelerine sahip çıkması gerektiğine vurgu yaptı.

ESNAF BİTME NOKTASINDA

Korona virüs sonrası esnafın ve iş dünyasının çok zor günler geçirdiğinin altını çizen Yaşar, "Birlik, oda ve borsalarda yıllardır toplanan ciddi paralar var. Maddi imkanları oldukça güçlü. Dolayısıyla, hiç olmazsa bu paraları kendi üyelerine dağıtsınlar, üyelerinin faizsiz olarak kullanabilmesine imkân tanısınlar. Üyelerinin mesleki faaliyetlerini kolaylaştırmak amacıyla kurulan bu birlik ve odalar tam da bugünler için gerekli. Esnaf bitme noktasında, iş insanları umutsuz. En azından bir nebze umut olsunlar, yanlarında dursunlar" diye konuştu.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)
parçalı bulutlu