Alexa

Bedri Yaşar, Nebiyan Doğa Festivali’ne katıldık

“Nebiyan Dağı ve Ormanları turizme kazandırılmalıdır” ifadelerini kullanan İYİ Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar, Nebiyan Dağı ve Nebiyan Ormanları doğa turizminin yanı spor turizmi konusunda oldukça elverişli bir konuma sahip olduğunu söyledi.

Bedri Yaşar, Nebiyan Doğa Festivali’ne katıldık

İYİ Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar, Nebiyan Doğa Festivali’ne katıldı. Nebiyan Dağı ve ormanlarının turizme kazandırılması gerektiğini belirten Bedri Yaşar,Nebiyan Dağı'nın 1224 metre yüksekliği ile Samsun’un en yüksek dağlarından birisi olduğunu, Nebiyan Dağı ve Nebiyan Ormanları doğa turizminin yanı sıra spor turizmi konusunda da oldukça elverişli bir konuma sahip bulunduğunu ifade etti.

Nebiyan Dağı ve Nebiyan Ormanlarının tanıtımını yapmalı

Nebiyan Dağı, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından turizm bölgesi olarak ilan eedildiğine dikkat çeken Samsun Milletvekili Bedri Yaşar, "Turizm bölgesi ilan edilmesine rağmen, bu bölgeyle ilgili bugüne kadar ne yazık ki hiçbir kurum tarafından ne yurtiçinde ne de yurtdışında kapsamlı bir tanıtım işlemi yapılmamıştır. Burası henüz turizme kazandırılamamıştır. Bu durum, hem bölge turizmi açısından, hem de Samsun İlimiz açısından büyük bir eksiklik olmuştur. Bu konuda hangi kurum ve kuruluşlarımıza görev düşüyorsa, bu kurum ve kuruluşlarımız biran önce üzerlerine düşen görevi yerine getirerek Nebiyan Dağı ve Nebiyan Ormanlarının tanıtımını yapmalıdır. " dedi.

Nebiyan Dağı ve Nebiyan Ormanları doğa harikası...

Bu tanıtım konusu ülke açısından artık milli bir görev haline geldiğini savunan Yaşar, "Turizm gelirleri ülkemizde, ekonominin ve milli gelirin en önemli gelir kaynaklarından birisi konumundadır. Bugün ülke ekonomisinin iyi durumda olmadığını ve bu konuda işlerin iyiye gitmediğini hepimiz biliyoruz. Bu nedenle, sadece Samsun genelinde değil ülke genelindeki Nebiyan Dağı ve Nebiyan Ormanları gibi doğa harikası yerlerin yurtiçi ve yurtdışı tanıtımı ciddi bir şekilde yapılmalıdır. Bu yerlerden sağlanacak olan gelirler, ekonomik anlamda çok büyük önem taşımaktadır. Buradan sağlanacak olan turizm gelirleri, hem bulunduğu bölgeye hem de ülke ekonomisine katkı sağlaması açısından çok değerlidir."

İyi Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar açıklamasının şöyle bitirdi:

Nebiyan Dağı bölgesinde yetiştirilen ve daha tezgâha düşmeden yerinde satılan fasulyenin de tıpkı Nebiyan Kestanesi gibi coğrafi işaretle tescillenmesi gerekmektedir. Bu konudaki her türlü girişimi de desteklediğimizi belirtmek istiyorum.

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 18 Kasım 2019, 20:31
YORUM EKLE