banner434

Bedri Yaşar, Samsun’da Onur Anıtına yapılan saldırıyı kınadı

İYİ Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar; “Samsun’da Onur Anıtına yapılan saldırı ortak değerlerimize yapılan saldırıdır.”

İyi Parti 05.02.2022, 14:54
Bedri Yaşar, Samsun’da Onur Anıtına yapılan saldırıyı kınadı

İYİ Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar Samsun’da Onur Anıtına yapılan menfur saldıryı kınayarak,  “Samsun’da Onur Anıtına yapılan saldırı ortak değerlerimize yapılan saldırıdır.” dedi.

Yaşar;”Onur anıtı bir tarihtir, Samsunumuzun şerefidir.”

Samsun Milletvekili Bedri Yaşar; Samsun’da Onur Anıtına yapılan menfur saldırıyı yaptığı yazılı açıklama ile kınadı, saldırı sonrası anıta ve onun temsil ettiği değerlere sahip çıkan Samsun vatandaşlarına minnet duygularını iletti.

Yaptığı yazılı açıklamada Onur Anıtının Samsun’un sembolü olduğunu ifade eden Bedri Yaşar; Milli mücadelenin başlatıldığı noktayı simgeleyen bu anıtın, aynı zamanda bu coğrafyada silinmek istenen Türk halkının bağımsızlık mücadelesinin ve azminin de sembolü olduğunu belirtti.

Bedri Yaşar konuya ilişkin şu değerlendirmede bulundu:

“Yapılan saldırı, ortak değerlerimize, milli duygularımıza, Atamızın fikir ve düşüncelerine yapılan saldırıdır. Bu anıt bir tarihtir, Samsunumuzun şerefidir. Samsunumuzun onuru asla yıkılmaz, onurunu yıktırmayız. Kurtuluş Savaşının gururu olan Samsun’da bir daha böyle provakatif eylemlerin olmamasını diliyor; tutuklanan şahısların yaşanabilecek diğer provakatif eylemler için de caydırıcı olması adına, en ağır cezaları almasını Samsunumuz adına diliyorum.

Gündüzü karartmak isteyenlere inat geceyi aydınlatan, anıt önünde nöbet tutan tüm Samsunlu yurttaşlarıma minnet duygularımı bir borç biliyorum. Samsunumuzun, Atatürk’ün açtığı bu onurlu yolda, gösterdiği hedefte durmadan yürüyeceğine sonsuz inancımla; Yaşa, Varol Mustafa Kemal Atatürk! diyor, tüm Samsunlu yurttaşlarıma geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.”

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)