Bedri Yaşar'dan Yazıcıoğlu'nun Ölümüne İlişkin Soru

İYİ Parti Samsun Milletvekili ve KİT Komisyonu Üyesi Bedri Yaşar, Komisyon’da Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü yetkililerinin sunumlarının ardından Muhsin Yazıcıoğlu'nun ölümüne ilişkin sorduğu soru düşündürdü.

İyi Parti 18.12.2018, 11:56 18.12.2018, 12:18
Bedri Yaşar'dan Yazıcıoğlu'nun Ölümüne İlişkin Soru

Türkiye Büyük Millet Meclisi bünyesindeki Kamu İktisadi Teşebbüsleri Komisyonu’nun gündeminde Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü tartışıldı. Komisyon’da Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü yetkililerinin sunumları ve ardından Sayıştay raporları görüşüldü.

Dokuz Yıldır Mahkeme Devam Ediyor: Elde Ne Var?

İYİ Parti Samsun Milletvekili ve KİT Komisyonu Üyesi Bedri Yaşar, Komisyon görüşmeleri devam ederken yıllardır oldukça merak edilen bazı konuları da gündeme getirdi. Bedri Yaşar, Büyük Birlik Partisi'nin kurucusu ve ilk genel başkanı olan ve 25 Mart 2009 tarihinde helikopter kazasında Kahramanmaraş'ta şüpheli bir şekilde hayatını kaybeden Muhsin Yazıcıoğlu’nun ölümüne ilişkin konuşarak; "Dokuz yıldır mahkemeler, kovuşturmalar birbirini takip ediyor ama sonuçlanan da bir şey yok!" dedi.

"Devlet Hava Meydanları İşletmesi bu işin neresinde? "

Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü’nün elinde bu kazanın sonuçlarıyla ilgili nelerin olduğunu soran Milletvekili Yaşar; “Yani bu konu bir türlü aydınlığa kavuşmadı. 2009, şu an 2018 yılındayız, dokuz yıldır mahkemeler, kovuşturmalar birbirini takip ediyor ama sonuçlanan da bir şey yok. Yani askerî radarda kayıtlar silindi, öbürü radar alanının içindeydi, dışındaydı derken Devlet Hava Meydanları İşletmesi bu işin neresinde? Bunlarla ilgili elinde bir bilgi, belge varsa ben bunu rica ediyorum. Yani bu olayla ilgili Devlet Hava Meydanlarının elinde rapor mu var, ne var?” şeklinde soru yönelterek, yetkililerden konuyla ilgili mahkemeye sunulan tüm belgeleri talep etti.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)