Bölge Halkı İstemiyorsa Bu bölgede Santral Olmaz!

Bölge Halkı İstemiyorsa Bu bölgede Santral olmayacağını dile getiren Samsun Milletvekili Erhan Usta, Çarşamba’da birinci sınıf tarım arazisinde yapımı devam eden biokütle enerji santralini sordu.

İyi Parti 12.11.2020, 11:45 12.11.2020, 11:59
Bölge Halkı İstemiyorsa Bu bölgede Santral Olmaz!

Çarşamba’da birinci sınıf tarım arazisinde yapımı devam eden biokütle enerji santralini soran İYİ Parti Ekonomi Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı, Plan Bütçe Komisyonu Üyesi ve Samsun Milletvekili Erhan Usta, Bölge Halkı İstemiyorsa Bu bölgede Santral olmayacağını dile getirdi.

Komisyonda Çarşamba’da birinci sınıf tarım arazisinde yapımı devam eden biokütle enerji santrali ile ilgili soru yönelten Erhan Usta, Bölge halkının bu santrali zehir santrali olarak adlandırdığını vurgulayan Usta, Santralin yapımının durdurulması yönünde çıkarılan mahkeme kararlarının dikkate alınmadığını belirtti.

Konuşmasını Enerji Bakanı Fatih Dönmez’e sorduğu soruyla bitiren Usta, ‘’Enerji Bakanlığı üretimi artırmayı sağlayacaktır fakat sonuçları ne olursa olsun, neye mal olursa olsun bu santral bu bölgeye yapılsın diye bir düşünceniz var mı?’’ dedi.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)