Depreme Hazır Olun!

"Deprem bu ülkenin yadsınamaz bir gerçeğidir. Bu sebeple depreme her daim hazırlıklı olmalıyız." ifadelerini kullanan KİT Komisyonu Üyesi ve Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Bedri Yaşar, deprem olacakmış gibi hazırlıklı olunması gerektiğine dikkat çekti.

İyi Parti 15.12.2020, 23:26 16.12.2020, 00:06
Depreme Hazır Olun!

TBMM Deprem Araştırma Komisyonu'nda yer alan Bedri Yaşar, Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Erhan Gülveren'e ve Jandarma Genel Komutanı Lojistik Başkanı Tuğgeneral Ersel Özer'e olası bir depreme ne kadar hazırlıklı olduklarını sorarak depremlerde yaşanan sıkıntıları hatırlattı.

İYİ Parti Samsun Milletvekili, KİT Komisyonu Üyesi ve Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Bedri Yaşar, "Deprem bu ülkenin yadsınamaz bir gerçeğidir. Bu sebeple depreme her daim hazırlıklı olmalıyız. Tüm kurumlar da her an deprem olacakmış gibi hazırlık yapmalılar" dedi.

Yaşar, Türkiye'nin bir deprem gerçeğinin olduğunu hatırlatarak, TBMM Deprem Araştırma Komisyonu toplantısına katılan kurum yetkililerine "Kurumlarımız olası bir depreme ne kadar hazırlıklı? Her depremde yaşanan bazı sorunlar var. Bunların giderilmesi husunda ne yapıyorsunuz" diye sordu.

Deprem anlarında yaşanan panik ve heyecannın trafiğin kilitlenmesine bu da gerek sağlık hizmetlerinin gecikmesine gerekse de kayıplarımızın bulunmasında ciddi sıkıntılara yol açtığına işaret eden Yaşar açıklamasında şunları söyledi:

DEPREME HAZIR OLUN!

"Aynı zamanda insanlığımızın güvenliği de her türlü tehditlere karşı önemli. Maalesef böyle acı olaylarda art niyetli insanlar da yok değil. Her türlü çirkin olayla karşılaşmak mümkün. Yine can kurtarmak için uğraşırken çalışan iş makinalarından tutun da aşırı kalabalık, molozların kaldırılma şekli de can kayıplarımızın en aza indirilmesinde çok etkili. Her deprem de benzer sorunlar gündeme geliyor maalesef. Dolayısıyla tüm bu ve benzeri konularda önceden planladığınız tedbirlerinizi ve hazırlıklarınızı öğrenmek isteriz" 

"Türk Milleti'nin tüm hassasiyetlerini gözeterek, önceliğimiz can güvenliği diyoruz." ifadelerini kullanan Samsun Milletvekili Yaşar, "Bu noktada gerek sanal ortamda yaşanılan krizlerin gerek olay yerinde yaşanacak olumsuzlukların tedbirlerini almada zamanla yarışıyoruz. Trafik sorununun minimize edilmesinden tutun da olay yeri güvenliğinin sağlanmasına kadar birçok konuyu birlikte değerlendirerek hareket ediyor, her an deprem olacakmış gibi hazır olmaya özen gösteriyoruz" dedi.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)