Erhan Usta'dan 19 Mayıs Belediyesi İçin Soru Önergesi

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Erhan Usta, 19 Mayıs’ta belediyesi tarafından mera alanına dökülen çöpler için Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’a soru önergesi verdi.

İyi Parti 29.07.2021, 11:40 29.07.2021, 12:06
Erhan Usta'dan 19 Mayıs Belediyesi İçin Soru Önergesi

Erhan Usta, 19 Mayıs’ta belediyesi tarafından mera alanına dökülen çöpler için Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’a soru önergesi verdi. Geçtiğimiz günlerde, Samsun 19 Mayıs Belediyesi mera alanına plastik, metal ve evsel atıklar gömdüğü haberleri basında yer almıştı.

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Erhan Usta; belediyeye ait çöp kamyonunun, atıkları mera alanına boşalttığını ve iş makinesiyle de çöplerin üstünü kapattığını söyledi.

Belediyenin yaptığını açıklamalara soru önergesinde yer veren  Erhan Usta, “Belediye tarafından yapılan açıklamada; bir yanlışlık olduğu, o bölgenin sadece Kurban Bayramı’nda hayvansal atıkların atılması için hazırlandığı ve 2 personel hakkında idari işlem başlatıldığı belirtilmiştir. Ancak daha sonra yapılan incelemelerde, daha derinlerde de çöpler olduğu tespit edilmiştir” dedi.

Konuyla ilgili Çevre ve Şehircilik Samsun İl Müdürlüğü tarafından birtakım girişimlerde bulunulduğu ancak işin sorumluları hakkında yapılan tahkikatın yetersiz olduğundan bahseden Usta, Bakan Kurum’a işte bu soruları sordu:

  • Bu mera ne kadar süredir çöp alanı olarak kullanılmaktadır?
  • Bölgeye verdiği zararın tespitine ilişkin bakanlığınızca teknik bir çalışma yapılmış mıdır?
  • Bakanlığınız tarafından, 19 Mayıs Belediyesinde hem belediye başkanı hem de idareciler nezdinde bir soruşturma başlatılmış mıdır?

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)