Erhan Usta'dan HDP'li Garo Paylan'a Sert Tepki !

İYİ Parti Grup Başkanvekili Erhan Usta; HDP İstanbul Milletvekili Garo Paylan’ın sözde Ermeni soykırımının tanınması, soykırım faillerinin isimlerinin kamusal alandan kaldırılmasını öngören kanun teklifini çok sert eleştirdi.

İyi Parti 28.04.2022, 00:03 28.04.2022, 00:35
Erhan Usta'dan HDP'li Garo Paylan'a Sert Tepki !

Erhan Usta; "Osmanlı Devleti, Ermenilerle değil, Ermeni terör örgütleri Hınçak ve Taşnak şebekeleriyle mücadele etmiştir; tıpkı bugün, PKK ve YPG gibi terör örgütleriyle mücadele edildiği gibi..."

Samsun Milletvekili ve İYİ Parti Grup Başkanvekili Erhan Usta; HDP İstanbul Milletvekili Garo Paylan’a sert tepki gösterdib sözde Ermeni soykırımının tanınması, soykırım faillerinin isimlerinin kamusal alandan kaldırılmasını öngören kanun teklifini efştiren Usta, TBMM'de yaptığı konuşmasında, Verilen kanun teklifinin en hafif ifadeyle hadsizlik olduğunu ve Şiddetle kınadıklarını belirterek; "asla kabul etmiyoruz. Türkiye Cumhuriyeti devletinde, Türk Bayrağı'nın gölgesinde, Türk milletinin temsil iradesi olan Türkiye Büyük Millet Meclisinde, tarihi gerçekler çarpıtılarak Türk milletine düşmanlık yapılamaz." dedi.

HADSİZLİKTİR

Verilen kanun teklifi en hafif ifadeyle hadsizliktir. Şiddetle kınıyoruz ve asla kabul etmiyoruz. Türkiye Cumhuriyeti devletinde, Türk Bayrağı'nın gölgesinde, Türk milletinin temsil iradesi olan Türkiye Büyük Millet Meclisinde, tarihi gerçekler çarpıtılarak Türk milletine düşmanlık yapılamaz.

MÜSAADE ETMEYECEĞİZ

Aziz milletim müsterih olsun; İYİ Parti olarak, biz burada olduğumuz müddetçe Amerika'nın soykırım yalanlarına boyun eğmeyecek, diasporanın oyunlarına gelmeyecek, içimizdeki karanlık zihniyetlere müsaade etmeyeceğiz. Ayrıca, Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Biden'ın 24 Nisan 1915 Ermeni olaylarıyla ilgili bu sene de sözde "soykırım" ifadesini kullanmasını şiddetle telin ediyor ve asla kabul etmiyoruz. Amerika Birleşik Devletleri Başkanının sözde "soykırım" ifadesi, siyasi amaçlar uğruna uydurulan bir yalandır. Osmanlı Devleti, Ermenilerle değil, Ermeni terör örgütleri Hınçak ve Taşnak şebekeleriyle mücadele etmiştir; tıpkı bugün, PKK ve YPG gibi terör örgütleriyle mücadele edildiği gibi.

24 Nisan 1915'te soykırım yapılmamış, zorunlu göç olarak tehcir yani sevk ve iskân kararı verilmiştir. Üstelik, bu göçte çocuklar, yaşlılar, hastalar, amalar ve engelliler muaf tutulmuştur; yayınlanan genelgeyle, sevk edilen Ermenilerin can ve mallarının korunması, yiyecek ve ihtiyaçların karşılanması talimatı verilmiştir. Bunlar, belgeleri mevcut tarihî gerçeklerdir. Bu hassasiyet, bir iyi niyet göstergesidir ve Türk devlet terbiyesinin de gereğidir. Tarihî gerçekleri çarpıtmayı asla kabul etmiyor, sözde soykırım iddialarının politikacılar tarafından siyasi söylemlere alet edilmemesi gerektiğine inanıyoruz.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)