Erhan Usta'dan Samsunspor İçin Önerge

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Erhan Usta, TFF 1. Lig’in 33. haftasında oynanan müsabakalarda yaşanan bir takım haksızlıklar Samsunluları ve Samsunspor’a gönül verenleri derinden üzdüğünü belirtti.

İyi Parti 03.05.2021, 18:10 03.05.2021, 20:47
Erhan Usta'dan Samsunspor İçin Önerge

TBMM’de verdiği önergeyle, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya, TFF 1. Lig’in 33. haftasında oynanan bazı müsabakalarda yaşanan olayları soran Samsun Milletvekili ve İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Erhan Usta, Giresunspor - Akhisar Bld müsabakasında kaç kişiye kısıtlamayı deldiği için ceza yazılmıştır?" dedi.

Erhan Usta, “TFF 1. Lig’in 33. haftasında oynanan müsabakalarda yaşanan bir takım haksızlıklar Samsunluları ve Samsunspor’a gönül verenleri derinden üzmüştür. Ligde son haftaya yaklaşılırken puanları eşit olan ve ilk üç sırada yer alan Yılport Samsunspor, Adana Demirspor ve Giresunspor’un maçları 1 Mayıs tarihinde oynanmıştır.” dedi.

SAMSUNSPOR DEZAVANTAJLI DURUMA DÜŞMÜŞTÜR

Usta sözlerine devamla, “Adana Demirspor ve Giresunspor’un maçları öncesi stad dışında; maç esnasında da tribünlerde oluşan kalabalık, tam kapanma kurallarının dışına çıkıldığının en açık örneklerinden birisidir.

Yılport Samsunspor belirtilen koşulların tümüne harfiyen uyduğu için rakipleri karşısında dezavantajlı duruma düşmüştür.” diye ekledi.

Erhan Usta’nın önergesi şöyle:

  1. 1 Mayıs günü Adana’da oynanan Adana Demirspor - Balıkesirspor müsabakasında kaç kişiye kısıtlamayı deldiği için ceza yazılmıştır?
  2. Giresun’da oynanan Giresunspor - Akhisar Bld müsabakasında kaç kişiye kısıtlamayı deldiği için ceza yazılmıştır?
  3. Her iki maçta da ev sahipliği yapan kulüplere, kısıtlamanın delinmesine göz yumdukları için nasıl bir cezai işlem uygulanmıştır?
  4. Gerekli önlemleri almayan ve ceza yazılmadıysa da buna göz yuman idareciler hakkında soruşturma başlatılmış mıdır?
  5. Tüm bu gelişmelerin ardından İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun vereceği cevap merak konusu…

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)