Erhan Usta, Esnaf Can Çekişiyor

İYİ Parti Ekonomi Politikaları Başkanı Erhan Usta Havza’daki ziyaretleri kapsamında İYİ Parti Samsun İl Başkanı Hasan Aksoy ve beraberindekiler İYİ Parti Havza İlçe Başkanlığını ziyaret etti.

İyi Parti 18.01.2021, 22:04
Erhan Usta, Esnaf Can Çekişiyor

İYİ Parti Ekonomi Politikaları Başkanı Erhan Usta Havza’daki ziyaretleri kapsamında İYİ Parti Samsun İl Başkanı Hasan Aksoy ve beraberindekiler birlikte İYİ Parti Havza İlçe Başkanlığını ziyaret etti.

Erhan Usta partililere yönelik olarak yapmış olduğu konuşmada Türkiye’nin sorunlarının gittikçe ağırlaştığını belirterek, “ Bugünkü hükümet bir yere götüremiyor. Türkiye ekonomisi can çekişiyor. Bunun üzerine birde pandemi geldi. Vatandaşımız güvenebileceği, bu ülkeyi taşıyacak, bu ülkeyi yönetecek bir siyasi parti arıyor. Bizimde tüm gayretimiz burada ‘Biz bu ülkeyi yönetiriz’ mesajını vermek. Çok şükür bu anlamda çok başarılı gittiğimizi düşünüyoruz. Bu ülkede bir yazarkasa olayından dolayı hükümeti gönderen medya bu gün yüzlerce intiharın hiç birini yazmıyor. Can en kıymetli şey kim canına kıymak ister? Ama tıkanmış işte. Özellikle esnaf intiharları çok fazla. İş, aş diyen insanlar intihar ediyor. Dolayısı ile bunları görmemiz lazım. Türkiye bu sıkıntıları yaşıyor. İnsanlar bu hükümetten vazgeçmek istiyor ve halkımıza o güveni verdiğimizde her şey değişecektir.”dedi.

Ülke ekonomisi can çekişmekte olduğunu belirten Usta, "Özellikle pandemi ile birlikte bu zorlukları bütün halkımız, esnafımız vatandaşımız, büyük firmalarımız, sanayicilerimiz hepsi gırtlağına kadar borç içerinde ve hissediyor. Diğer taraftan hukuk sistemi ile alakalı sorunları biliyoruz. Dış politikada Türkiye bir yerden öbür yana savruluyor. Medya tek bir gurubun eline geçmiş bir durumda. Hükümetin eline geçmiş bir medya var. Asayiş olayları oldukça fazla. Siyasiler sokakta dövülüyor, gazeteciler sokakta dövülüyor. Böyle bir ortamda vatandaşlar artık Cumhur İttifakından vazgeçmiş durumda. Vatandaş gidecek yer arıyor işin aslına bakarsanız. Bu anlamda İYİ Partiye karşı ciddi bir teveccüh olduğunu ifade etmek isterim. İYİ parti taraflı tarafsız tüm anketlerde üçüncü parti. Oy oranları asgari yüzde 15 civarında görülüyor. Vatandaşın yüzde 20’lik  kısmı kararsız.” dedi.

İYİ Parti Ekonomi Politikaları Başkanı Erhan Usta; “ Sahada vatandaşlarımıza politikalarımızı ve  Türkiye’ye ilişkin çözümlerimiz anlatıyoruz. Sorunları zaten herkes biliyor. İnsanlar artık çözümleri görmek istiyor. Bizde vatandaşlara çözümleri anlatıyoruz. Tabi hükümet gündemi değiştirmeye çalışıyor sürekli olarak. Türkiye’nin fakirliğini, fakirleşen Türkiye’yi kimse görsün istemiyor. Son altı yılda Türkiye’nin toplam milli geliri yaklaşık 260 milyar dolar azaldı. Böyle bir Türkiye var. Yoksullaşan bir Türkiye var, intihar olaylarının çok fazla arttığı fakat yazılıp çizilemediği bir Türkiye var. Esnaf çok darda sıkıntıda. Esnaf can çekişiyor. Bunların hepsine çözüm üretilmesi lazım. Bizde bu anlamda bunlara çözüm üretiyoruz. Tabi geleceğin bu günlerden kötü olacağını gördüğü için son dönemlerde Sayın Erdoğan’ın tavrına bakılırsa bir erken seçim havası da var. Baskın seçimi de Türkiye yaşayabilir. Bu ihtimalde giderek kuvvetleniyor. Bizde İYİ Parti olarak buna hazırlık yapıyoruz. Vatandaşımız ile birlikteyiz. Sayın Genel Başkanımız sürekli Türkiye’yi dolaşıyor. Bizde Ekonomi Masası ve gurubu olarak Türkiye’yi kapsayan bir program başlattık. Geçen hafta Burdur ve Antalya’daydık. Önümüzdeki haftalarda bu programlarımız sürecek.”dedi.

 İYİ Parti Ekonomi Politikaları Başkanı Erhan Usta ve beraberindekiler daha sonra Madeni İşler Esnaf Odası Cesur Şahin, Havza Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Erkan Acar, Havza Organize Sanayi Bölgesi, Havza Ziraat Odası Başkanı Coşkun Genç ve diğer esnaf odalarını ziyaret ettiler.

Yorumlar (0)