Hasan Aksoy: Suça Meyilli Kişiler Cesaretlendiriliyor

İyi Parti Samsun İl Başkanı Hasan Aksoy, son günlerde artan intihar, kadın cinayeti ve cinsel istismar olaylarına dikkat çekti.

İyi Parti 13.01.2022, 17:19
Hasan Aksoy: Suça Meyilli Kişiler Cesaretlendiriliyor

İyi Parti Samsun İl Başkanı Hasan Aksoy, son günlerde artan intihar, kadın cinayeti ve cinsel istismar olaylarına dikkat çekerek, Keyfi adalet uygulamalarıyla suça meyilli kişiler cesaretlendirildiğini belirtti.

Hasan Aksoy, son günlerde artan intihar, kadın cinayeti ve cinsel istismar gibi haberlerin üzerine yazılı bir açıklama yaparak, "Bu ülkede siyaset yapıyoruz, rekabet ediyoruz. 'Daha iyisi biziz' iddiası ile insanları etkilemeye çalışıyoruz ama insanımızı yaşatamıyoruz, insanca yaşayamıyoruz. Bir ülkede basının günlük haberlerinin yarısına yakını şiddet, gasp, cinayet, intihar, uyuşturucu, cinsel istismar vb. insani değerlerden uzak içerikte ise ülkenin iyi yönetildiğinden söz edilebilir mi? Bıktık artık sorumluluk makamında bulunanların 'gereken yapılacak, kanı yerde kalmayacak, en ağır cezalar verilecek' yalanlarından. Siz bunları söyledikçe şiddet olaylarında azalma olmuyor beyler!" dedi.

Yetişmiş insan gücünün bu ülkede yaşamak istemediğini belirten İl Başkanı Hasan Aksoy, açıklamasında şunları söyledi:

"Keyfi adalet uygulamalarınız, belli zümreleri koruyup kollamanız hukuksuz kararlara arka çıkmanız, eğitimi ve eşitliği göz ardı etmeniz suça meyilli kişileri daha da cesaretlendiriyor maalesef. Bu ülkenin en nitelikli insanları ne eğitim esnasında, ne iş hayatında kendini güven ve huzur içinde hissetmiyor yaşamla ölüm arasında tedirgin ve mutsuz. İnsanlar yaşarken içindeki yaşama umudunu öldürdünüz ya da öldürülmesine göz yumdunuz vesile oldunuz. Ne acı ki yetişmiş insan gücü bu ülkede yaşamak istemiyor artık. Şifa dağıtmak için tercih ettiği tıp eğitimini almasına fırsat vermediniz gencecik Enes’in, haksızlığa uğrayanların adaletini aramak için mücadele eden Dilara’yı kendi adaletini öldürerek sağladığını zanneden bir caniden koruyamadınız".

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)