Alexa

İsmail Ok'tan Saldırıya Uğrayan Basın Emekçisi Uysal'a Ziyaret

İyi Parti Balıkesir Milletvekili İsmail Ok, silahlı saldırıya uğrayan basın emekçisi Leven Uysal'ı ziyaret etti. Uysal'a geçmiş olsun dileklerini ileten Ok, basın ve ifade özgürlüğün önemine dikkat çekti. İsmail Ok'tan Saldırıya Uğrayan Basın Emekçisi Uysal'a Ziyaret

İsmail Ok'tan  Saldırıya Uğrayan Basın Emekçisi Uysal'a Ziyaret

Geçtiğimiz günlerde silahlı saldırıya uğrayan basın emekçisi Leven Uysal'ı ziyaret eden İyi Parti Balıkesir Milletvekili İsmail Ok, Uysal'a geçmiş olsun dileklerini iletti.

İsmail Ok, basın ve ifade özgürlüğün önemine dikkat çekerek, "Kimsenin Balıkesir halkına ait olan kurumlarımızı bu durumlara düşürmeye hakkı yoktur ve olamaz da!" dedi.

Geçtiğimiz günlerde yapmış olduğu haberler nedeniyle silahlı saldırıya uğrayan Levent Uysal'a destek ziyaretleri devam ederken Uysal'ı ziyaret eden Balıkesir Milletvekili İsmail Ok, saldırının aslında basın ve ifade özgürlüğüne karşı yapıldığını söyledi.

Organizeli ve Planlı Bir Saldırı

Gazeteci Uysal'ın mâruz kaldığı saldırı hakkında açıklamalarda bulunan Ok Evinin önünde tuzak kurularak silahlı saldırıya uğrayan Balıkesir'in yerel basınından Siz siz olun bu yollara tevessül etmeyin’a bir kez daha geçmiş olsun ziyaretinde bulunarak şöyle dedi: "Sayın Uysal, bu saldırıyı geçmişindeki profesyonel kalecilik refleksi ve çevikliği sayesinde hafif  yaralı olarak atlatarak ölümden kıl payı kurtulmuştur. Her halinden organize ve planlı olduğu anlaşılan bu saldırıda sıkılan kurşunlar aynı zamanda basın özgürlüğüne ve demokrasimize yapılmıştır. Bu saldırının korkutmak amacıyla yapılmadığı tam aksine öldürmek kastıyla yapıldığı defalarca kurşun sıkılmasından açık ve net bir şekilde anlaşılmaktadır." dedi.

İyi Parti Balıkesir Milletvekili İsmail Ok, konuyla ilgili açıklamasını şöyle devam ettirdi:

"Siz siz olun bu yollara tevessül etmeyin"

"Benim kimseyle ne alacak, ne verecek, ne namus, ne de kan davam yok diyen bir yerel gazeteciye  niçin; Evinin önünde pusu kurularak öldürmek kastıyla defalarca kurşun sıkılır! Kısacası bu saldırının son zamanlarda yapılan haber ve yazılar dolayısı ile yapıldığı apaçık ortadadır. İlgili kurumlarımızın yıpranmaması adına daha açık yazmıyorum ama artık her şey ortaya dökülmüş , ayağa düşürülmüş ve kurumlarımız ciddi manada yıpratılmaktadır. Kimsenin Balıkesir halkına ait olan kurumlarımızı bu durumlara düşürmeye hakkı yoktur ve olamaz da! Ayrıca bu azmettiricilere de kendi menfaatlerine şu uyarıyı yapmak istiyorum: Gittiğiniz yol yanlış yol , karanlık yol . Emin olun besledikleriniz bir gün gelir sizi vurur. Siz siz olun bu yollara tevessül etmeyin , bu yanlış yoldan dönün. Hem Balıkesir’i hem de kendinizi harcamaktan vazgeçin Balıkesir kamuoyu adına kısa sürede tetikçilerin yakalanmasından duyduğumuz memnuniyeti ifade ederek kolluk görevlilerimizi özellikle kutluyorum.

Balıkesir kamuoyu , bir daha benzer olayların yaşanmaması için bu tetikçileri azmettiren organize şebekenin başının  ortaya çıkarılmasını ve hukuk önünde hesap vermelerini beklemektedir. Bizler de kamuoyu adına konunun takipçisi olacağımızı ifade etmek istiyorum" dedi.

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 17 Eylül 2019, 12:59
YORUM EKLE