İyi Parti'de Deprem Etkisi İstifalar Ardından Açıklama

İyi Parti'de, Nevzat Bor, Özcan Yeniçeri ve Yusuf Halaçoğlu'nun istifalarının ardından Genel Sekreter ve parti sözcüsü Aytun Çıray'dan değerlendirme geldi.

İyi Parti 06.08.2018, 17:14
İyi Parti'de Deprem Etkisi İstifalar Ardından Açıklama

İYİ Parti'de kurucu üyeler Nevzat Bor, Özcan Yeniçeri ve Yusuf Halaçoğlu'nun istifaları ardından İyi Parti Teşkilatide kafalar daha çok karıştı. 

"Siyaset vicdanına uymadığı kanaatindeyiz"

İYİ Parti Genel Sekreteri ve Parti Sözcüsü Aytun Çıray, istifalar ile ilgili yaptığı açıklamada, “Hayatın her alanında olduğu gibi, siyasette de istifa tek taraflı bir tasarruftur. Siyaset, 'insan kazanma' sanatı olmakla birlikte, vicdanı da olan bir kurumdur. Sayın Bor, Sayın Halaçoğlu ve Sayın Yeniçeri'nin istifa kararlarını saygıyla karşılıyoruz. Ancak, gerekçelerindeki siyasi parti tarifinin, geçmiş tecrübelerinin aksine son çalıştayımızda da olduğu gibi, görüşlerini özgürce ifade ettikleri İYİ Parti'ye ve siyaset vicdanına uymadığı kanaatindeyiz. Kararlarının kendileri için hayırlı olmasını dileriz” ded.

Deprem etkisi yaratan istifalar ardından gözler yeniden İyi Parti'ye çevrildi.

İyi Parti'nin kuruluşundan beri Meral Akşener'in yanında bulunann Halaçoğlu, 26. Dönem’de İYİ Parti'nin Meclis'teki 5 milletvekilinden biriydi. Ortak basın toplantısında konşan Yusuf Halaçoğlu, Sergilenen tavırları dile getirerek, Kurultay’da bir şekilde değişimin olmayacağını gösterdiğini ifade ederek, "Ben veya bir kişi üzerine oturan bir siyasi harekete karşı verdiğimiz mücadelenin aynının tekrarlandığını görmek bizi son derece üzmüştür. Bu sebeple böyle bir siyasi anlayış içinde olumlu bir sonuca ulaşmanın mümkün olmayacağına karar vermiş bulunuyoruz" diyerek Nevzat Bor, Özcan Yeniçeri ve Yusuf Halaçoğlu istifasını sundu.


 

Yorumlar (0)
banner442