Alexa

İYİ Parti'de GİK Listesi Yayınlandı

İYİ Parti 4. Olağanüstü Kurultayını yaptı. Peki GİK üyeleri belli oldu mu? Genel İdare Kurulu adaylarının delegelerden aldıkları oy miktarı ne kadar?

İYİ Parti'de GİK Listesi Yayınlandı

İyi Parti'de sandığa gidildi. İyi Parti Kurultayı yapıldı. GİK üy listesi yayınlandı. Meral Akşener'in başkanlık divanında yer alan isimlerin tamamına yakını GİK'e girmeyi başardı.

İYİ Parti Olağanüstü Kurultayı'nda yapılan seçimle GİK üyeleri belli oldu. 4. Olağanüstü kurultayında çarşaf liste ile GİK üyelerini belirleme kararı alan İYİ Parti'de adaylar genel idare kurulu üyeleri için sandığa gitti.

Genel Başkan Meral Akşener'in anahtar liste çıkarmadığı kurultayda, GİK'e en yüksek oyla Genel Başkan Yardımcısı Berna Sukas oldu. Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın ile Genel Sekreter Cihan Paçacı'nın da aralarında bulunduğu isimlerin büyük bölümü GİK'e girdi. GİK'te yer alan eski genel başkan yardımcıları Ümit Özdağ ve Durmuş Yılmaz'ın yeniden aday olmadığı, Müsavat Dervişoğlu'nun da TBMM Grup Başkanvekili seçilmesi nedeniyle adaylığını koymadığı GİK seçimlerinde, Akşener'in başkanlık divanında yer alan isimlerin tamamına yakını yeniden GİK'e girdi.

Kurultaylarından hemen önce Akşener, "MHP'ye dönüş" çağrısı yapan eski genel başkanı MHP Lideri Devlet Bahçeli'yi ima ederek yaptığı açıklamada; "Bazıları diyor ki, parti kurulalı iki sene bile olmadı, bu kaçıncı kurultay? Eeee bizde böyle. Biz, kendi delegesinin iradesinden köşe bucak kaçanlardan değiliz. Biz, delegenin imzasını yok saymak için iktidara yanaşanlardan değiliz. Biz, koltuğumuzu korumak uğruna, kırk takla atanlardan da değiliz. Biz, Türkiye için vadettiği demokrasiyi, kendi partisinden esirgeyecek kadar şuursuz, hiç değiliz."

Bu arada Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz da GİK'e girdi.

İlk 50 kişilik asil, 25 kişilik yedek GİK listesi şu şekilde:

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 04 Ağustos 2019, 15:48
YORUM EKLE