banner434

İyi Parti'den Güçlü Kadın, Güçlü Nesil Konferansı

İYİ Parti Samsun İl Başkanlığı tarafından düzenlenen "GÜÇLÜ KADIN ,GÜÇLÜ NESİL" Konferanslarının  5.si , 8 Mart Dünya Kadınlar Gününde yapıldı.

İyi Parti 09.03.2022, 22:16
İyi Parti'den Güçlü Kadın, Güçlü Nesil Konferansı

"GÜÇLÜ KADIN ,GÜÇLÜ NESİL" Konferanslarının 5.si 8 Mart Dünya Kadınlar Gününde yapılan "TÜRK KADININ TARİHİ SÜRECİ, TÜRKIYE'DE KADIN MÜCADELESİ ve KADINLARIN YASAL HAKLARI" konulu sunumlar ile tamamlandı

İlkadım Belediyesi Derebahçe Tesislerinde yoğun bir katılımın olduğu etkinliğe İl Başkanı Hasan Aksoy, İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş ile birlikte Lütfiye Demirtaş katıldı. İYİ Parti Gençlik Kolları Başkanı Halil İbrahim Yalgın ve yönetimi Kadınları kapıda güller ile karşıladı. Salonda da İlkadım Belediyesi konuklara gül dağıttı.

Samsun Emniyet Müdürlüğünde görevli Komiser Serdar Saraç,"EN İYİ NARKOTİK POLİSİ ANNE " projesi hakkında bilgilendirmede bulundu. Dr. H. Şakir Duran, Dr. Işık Özkefeli,Av. Gül Külcü ve Av. Neşe Demir tarihte kadının yeri , kazanılan hakların mücadele evreleri, Atatürk'ün kadına verdiği değer ve haklar ile kadının hukukta yeri , kadına uygulanan taciz , şiddet, tehdit karşısında yargı yollarının işletilmesi,dava süreçleri ile boşanma davalarında kadın hakları konusunda bilgilendirmeler yapıldı.

Programda İl Başkanı Hasan Aksoy ve İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş da günün anlam ve önemini belirten kısa konuşmalarla Kadınlar Gününü kutladılar. Program konuşmacılara plaket verme töreni ile son buldu.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)